Ekonomické informace 19. 11. 2001

Zasedání finančníků v kanadské Ottawě skončilo úspěchem. Ministři financí a guvernéři centrálních bank 20 nejsilnějších států světa se totiž dohodli, že zablokují veškeré účty, které by mohly sloužit k financování terorismu. O mzdových požadavcích odborářů na příští rok bude dnes jednat guvernér centrální banky Zdeněk Tůma s předsedou Českomoravské komory odborových svazů Richardem Falbrem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Zasedání finančníků v kanadské Ottawě skončilo úspěchem. Ministři financí a guvernéři centrálních bank 20 nejsilnějších států světa se totiž dohodli, že zablokují veškeré účty, které by mohly sloužit k financování terorismu. Zároveň se domluvili na tom, že vytvoří specializované složky hospodářské policie, které se zaměří právě na finanční zdroje teroristů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Chlupatý o G20

O mzdových požadavcích odborářů na příští rok bude dnes jednat guvernér centrální banky Zdeněk Tůma s předsedou Českomoravské komory odborových svazů Richardem Falbrem. Proberou vývoj naší ekonomiky, předpokládaný růst inflace a dá se čekat, že guvernér bude odboráře přemlouvat, aby při vyjednávání o kolektivních smlouvách netrvali na prudkém růstu mezd.

Ostravská divize Komerční banky letos propustila jednu čtvrtinu svých zaměstnanců. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji teď zaměstnává 935 lidí. Podle ředitelky ostravské divize Komerční banky Brigity Štefánkové zvedlo propouštění produktivitu práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brigita Štefánková o rostoucí produktivitě práce

Akcionáři ČZ Strakonice snížili na mimořádné valné hromadě základní jmění o více než 200 milionů korun. Chtějí tak uhradit ztrátu, která je připomínkou nepodařeného společného podniku ČZety s italskou Kagivou. Mechanismus úhrady vysvětlil mluvčí podniku Jan Pěnkava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pěnkava o mechanismu úhrady

Slovenský Slovnaft připravuje expanzi na český trh. Během deseti let chce mít v České republice 2 stovky čerpacích stanic a chce pokrýt 15 procent českého trhu s pohonnými hmotami. Jak se chce mezi silnou konkurencí prosadit, o tom jednatel Slovnaftu Morávia Rastislav Růžička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rastislav Růžička o konkurenci

Ministerstvo zemědělství soudí, že na jaře příštího roku lze předpokládat nedostatek kvalitních konzumních brambor. Vyplývá to ze situační zprávy ministerstva. Ta uvádí, že letošní klimatické podmínky byly pro brambory nepříznivé, což se projeví i na kvalitě sklizně. Celková produkce by měla oproti loňsku klesnout o 339 tisíc tun na 1milion 136 tisíc tun brambor. Protože obdobně nepříznivé počasí bylo i v zemích, odkud brambory dovážíme, nedá se čekat dovoz laciných přebytků. Tvrdí ministerstvo zemědělství.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme