Ekonomické informace 19. 2. 2002

Hovoříme o jednání ministra financí Jiřího Rusnoka se šéfem Nomury Džuničim Udžiiem a také o ruském dluhu vůči ČR. Ruský Nejvyšší kontrolní úřad totiž prověřuje na žádost poslanců dolní komory parlamentu okolnosti, které provázejí jeho umořování. Další bod: České konsolidační agentuře se přihlásili tři vážní zájemci do soutěže o poradce pro dokončení projektu revitalizace plzeňské strojírenské skupiny Škoda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Ministr financí Jiří Rusnok se chce usmířit s Nomurou. Na své cestě po Asii se proto včera večer sešel v Tokiu se šéfem Nomury Džuničim Udžiiem. Nomura žaluje český stát u mezinárodního arbitrážního soudu za poškození své investice v bývalé IPB. Podle informací čtk Rusnok řekl, že arbitráž je loterie a riziko prohry je příliš veliké. O jakém řešení sporu obě strany jednaly, zatím nevíme.

Způsob splácení ruského dluhu České republice vzbuzuje pochybnosti i v Moskvě. Ruský Nejvyšší kontrolní úřad prověřuje na žádost poslanců dolní komory parlamentu okolnosti, které provázejí umořování části tohoto dluhu. Podrobnosti má náš moskevský zpravodaj Petr Voldán.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Voldán: Ruský dluh

Český telekomunikační úřad zveřejnil návrh časového plánu přečíslování v České republice. Podle něj přestane od dubna vydávat telekomunikačním operátorům nová telefonní čísla. Tím chce zajistit stabilitu dat pro zářijové přečíslování téměř čtyř miliónů telefonních čísel v pevných telekomunikačních sítích. Během tří hodin po půlnoci mezi 21. a 22. zářím by měli operátoři změnit čísla na jednotně devítimístná, která už nebudou začínat nulou.

České konsolidační agentuře se přihlásili tři vážní zájemci do soutěže o poradce pro dokončení projektu revitalizace plzeňské strojírenské skupiny Škoda. Rozhodující výrobní společnosti bývalé Škody Plzeň byly převedeny do nově vzniklé společnosti Škoda Holding, správu nemovitostí a části ochranných známek má na starosti původní Škoda akciová společnost. Které tři firmy by chtěly radit při prodeji škodovky, ale mluvčí České konsolidační agentury Jiří Pekárek nechtěl prozradit.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Pekárek: Soutěž o poradce

Evropská komise chystá zásadní změny, které se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů. I když svůj plán komise ještě nezveřejnila, vzbudil vlnu odporu. O co jde, to zjistil náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M.Fridrich: Poloviční úvazky

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme