Ekonomické informace 19. 9. 2007

Na výstavbu dálnic a železnic by mělo jít do roku 2016 přes 800 miliard korun. Aerolinky Travel Service mají nového vlastníka. ČSA nabídnou vstupují na trh s levnými letenkami prostřednictvím dceřiné společnosti Click4sky.com. Plány na zavedení zálohového systému prodeje plastových lahví se zatím setkávají spíše s odporem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Na výstavbu dálnic a železnic by mělo jít do roku 2016 přes 800 miliard korun. Harmonogram budování dopravních staveb dnes předloží resort dopravy vládě i přes opakované připomínky Strany zelených.

Předseda strany Martin Bursík kritizoval, že ministerstvo nezdůvodnilo výběr staveb. Zeleným se například nelíbí plány na výstavbu silnice R6 za Karlovými Vary, která by měla mít čtyři pruhy a která je podle nich zbytečná. Plány ministerstva kritizoval také Nejvyšší kontrolní úřad, podle kterého resort dostatečně nezvažuje náklady a výnosy dopravních staveb.

Aerolinky Travel Service mají nového vlastníka. Padesát společnosti koupila islandská firma Icelandair. Získala také opci na nákup dalších 30 procent akcií. Prodej ale podléhá schválení antimonopolního úřadu. Podle mluvčí Travel Service Vladimíry Dufkové vstup nového majitele bude znamenat větší rozvoj firmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dufková: Nový majitel Travel Service

Nízkonákladové aerolinie Click4sky.com chtějí do dvou let ovládnout pětinu trhu s levnými letenkami v Praze. Nabízet je budou na spojích mateřské společnosti ČSA. V letošním roce jsou letadla Českých aerolinií obsazena jen z 67 procent. Podle viceprezidenta aerolinek pro marketing Petra Pištěláka nabídne Click4sky.com letenky do 36 míst ve 22 zemích.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Pištělák: Levné letenky ČSA

Třináct procent obyvatel Česka má vysokoškolské vzdělání. Diplom tak vlastní o polovinu lidí méně, než je průměr zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Průměr ročních výdajů na jednoho vysokoškoláka činí v OECD 14.000 dolarů, v Česku to je méně než polovina. Vyplývá to z údajů Ústavu pro informace ve vzdělávání.

Plány na zavedení zálohového systému prodeje plastových lahví se zatím setkávají spíše s odporem. Na právě probíhajícím kongresu Odpady Luhačovice 2007 vyvolal záměr vzrušenou diskusi mezi legislativci, obchodníky i zpracovateli plastů. Nelíbí se například poslanci a členovi výboru pro životní prostředí Tomáši Úlehlovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Úlehla: Zálohy na plastové lahve

Martin Hromádka, Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme