Ekonomické informace 2. 4. 2002

Témata? Poslední den pro daňová přiznání z příjmu bez spolupráce daňových poradců, zlevnění zemního plynu, které by zřejmě mělo vydržet delší dobu, protože světový trh s ropou a plynem je stabilizovaný, a naopak zdražení za používání bankomatů Komerční banky. Jako poslední peněžní ústav v zemi tak Komerční banka reaguje na zvýšení mezibankovních poplatků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bankomat | Foto: Jan Rosenauer

Dnes máme poslední možnost pro odevzdání daňového přiznání daně z příjmu fyzických i právnických osob za minulý rok. Vypočtenou částku bychom měli dnes také zaplatit. V opačném případě nám totiž hrozí penále, jak dodává zástupce ředitele finančního ředitelství v Praze Lubomír Janoušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Janoušek: Daňová přiznání

Více času, a to až do 1.července, mají lidé, kteří daňové přiznání zpracovávají s pomocí daňového poradce.

Zlevnění zemního plynu v průměru o téměř 9 procent, které platí od včerejška, zřejmě vydrží delší dobu. Odhaduje to předseda Energetického úřadu Pavel Brychta, protože světový trh s ropou a plynem je poměrně stabilizovaný. Žádný výrazný tlak na zdražování nečeká ani od nového vlastníka českého plynárenství, kterým se stane německá RWE Gas.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Brychta: Zlevnění plynu

Naopak zdražení přinesl začátek dubna klientům Komerční banky. Ta totiž zvýšila poplatek za výběr z bankomatů. Jako poslední peněžní ústav v zemi tak reaguje na zvýšení mezibankovních poplatků. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí banky Markéta Dvořáčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Dvořáčková: KB zdražuje bankomaty

Až o 30 procent hodlá letos zvýšit export největší domácí výrobce lihovin Stock Plzeň - Božkov. Vedle tradičního slovenského trhu se chce prosadit také na severu i jihu Evropy. Jedním z pokusů by měla být v těchto dnech realizovaná dodávka do slovinské Lublaně, uvádí ředitel prodeje Radek Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Svoboda: Export Stocku Plzeň

Informační otevřenost kapitálového trhu se rok od roku lepší. Takové jsou závěry Komise pro cenné papíry. Podle člena jejího prezídia Tomáše Ježka, je výhodou posledních let i rozšíření internetu. Společnosti jeho prostřednictvím stále více zveřeňují informace o svém hospodaření, či o svých záměrech.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Ježek: Informační otevřenost

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme