Ekonomické informace 2. 5. 2006

Českomoravská záruční a rozvojová banka zahajuje program Rekonstrukce, zaměřený na pomoc malým a středním podnikatelům, kterým způsobily škody letošní záplavy. Podniky s obchodovanými cennými papíry musí do dneška zveřejnit výroční zprávy za loňský rok. Cena ropy na světových trzích se vrátila nad 73 dolarů za barel. Zástupci pardubické radnice dnes podepíší smlouvu s firmou Africa - Izrael na zástavbu Masarykova náměstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Českomoravská záruční a rozvojová banka zahajuje program Rekonstrukce, zaměřený na pomoc malým a středním podnikatelům, kterým způsobily škody letošní záplavy. Firmy mohou žádat o zvýhodněné bankovní záruky a dotace, na které má banka k dispozici 150 milionů korun. Program obsahuje dva typy podpor, říká ředitel úseku strategie banky Lubomír Rajdl.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Rajdl: Rekonstrukce

Podniky s obchodovanými cennými papíry musí do dneška zveřejnit výroční zprávy za loňský rok a zaslat je České národní bance. Jak upozorňuje mluvčí centrální banky Pavlína Bolfová, investoři se z nich už druhým rokem dozvědí také informace o celkových odměnách manažerů.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Bolfová: Výroční zprávy

Jihokorejská automobilka Hyundai potvrdila svůj záměr investovat v Nošovicích až jednu miliardu eur do nové továrny. Kvůli policejnímu vyšetřování šéfů společnosti Hyundai však smlouva o této investici nebude podepsána v Nošovicích, ale v jihokorejském Soulu.

Cena ropy na světových trzích se vrátila nad 73 dolarů za barel. Na její růst má značný vliv požár, který o víkendu propukl v rafinerii společnosti ERG na Sicílii. Cenu ropy drží vysoko také pokračující spor mezi Západem a Íránem o jaderný program této země. Těžbu ropy snižuje také násilí v Nigérii, která je klíčovou těžební zemí na africkém kontinentě. Objem těžby je proto nižší asi o čtvrtinu.

Zástupci pardubické radnice dnes podepíší smlouvu s firmou Africa - Izrael na zástavbu Masarykova náměstí. Centrum města dosud hyzdí hliněný plácek, který využívali pouze provozovatelé pouťových atrakcí a cirkusů. Jak potvrzuje mluvčí magistrátu Michal Zitko, na náměstí vznikne reprezentativní obchodně společenské centrum.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zítko: Zástavba Masarykova náměstí

V Česku značně roste zájem o nealkoholická piva. Jejich tuzemská produkce se za posledních pět let zdvojnásobila na 240.000 hektolitrů. Část jde i na vývoz, naopak některé značky se dovážejí. Výrobci připisují růst poptávky hlavně změnám životního stylu a automobilismu.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme