Ekonomické informace 2. 7. 2001

Vláda dnes projedná základní čísla státního rozpočtu na příští rok a novelu bankovního zákona. O licence na mobilní sítě třetí generace se ve vyhlášeném tendru zatím mohou ucházet stávající operátoři. Polský telekomunikační trh se pootevřel konkurenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní čísla státního rozpočtu na příští rok jsou na dnešním programu vlády. Ministři dostanou na stůl dvě verse. Jednu - shrnující požadavky resortů, tedy výrazně nadhodnocené výdaje stát a druhou, která už obsahuje návrh skutečných možností státu. Výsledkem dnešního jednání by měla být dohoda o základních číslech státních financí v příštím roce.

Vláda se bude zabývat i novelou bankovního zákona. Tou by se měl zvýšit limit pro pojištění vkladů. Podle mluvčího ministerstva financí Libora Vacka všechny navrhované změny mají především přizpůsobit naše pravidla pro banky předpisům v Evropské unii.

O licence na mobilní sítě třetí generace se ve vyhlášeném tendru zatím mohou ucházet stávající operátoři - společnosti Eurotel, RadioMobil a Český Mobil. Po tomto prvním stupni výběrového řízení bude následovat druhý, ve kterém se neudané licence vydraží. Předseda Českého telekomunikačního úřadu David Stádník zatím neví, o kolik licencí by se mohlo soutěžit celkem.

Zatímco u nás se s liberalizací telekomunikací počítá až v příštím roce, polský trh se už pootevřel konkurenci. Jak informuje náš varšavský zpravodaj Pavel Novák, ode dneška si mohou uživatelé pevných linek vybrat operátora, přes kterého chtějí meziměstsky telefonovat.

Velkou Británii a některé další země Evropské unie čeká reforma pracovního práva. Evropský soud v Lucemburku rozhodl, že každý zaměstnanec v unii má nárok na placenou dovolenou bez ohledu na to, zda je ve stálém, krátkodobém nebo externím pracovním poměru. Více už náš zpravodaj v Evropské unii Milan Fridrich.

Prodejem Komerční banky se stát problémů s bankovnictvím ještě nezbavil. Zbývá totiž dořešit causu IPB. Co zjistila poslanecká vyšetřovací komise a koho zítra označí jako hlavního viníka vysokých nároků na státní pokladnu kvůli Investiční a Poštovní bance se dozvíte z dnešního Ekonomického magazína, který ČRo 1 - Radiožurnál vysílá v 9 hodin 15 minut.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme