Ekonomické informace 2. 9. 2005

Český statistický úřad zveřejní výsledky zahraničního obchodu za červenec. V Podbořanech v Ústeckém kraji otevřeli novou výrobní halu závodu Conta. Ministerstvo financí vydá v posledním čtvrtletí letošního roku dluhopisy za dalších 37 miliard korun. ČSOB zaplatí v příštích 12 letech České poště 17 miliard korun za to, že na svých přepážkách umožní fungování Poštovní spořitelny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Český statistický úřad dnes zveřejní výsledky zahraničního obchodu za červenec. Tento měsíc bývá ve znamení prázdninového útlumu, hlavně na straně vývozu, a proto je často červencové saldo o něco horší než v předcházejících měsících. Přesto by ale mohl být tentokrát zahraniční obchod vyrovnaný. Myslí si hlavní ekonom společnosti Patria Online David Marek.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Marek: Zahraniční obchod

V Podbořanech v Ústeckém kraji otevřeli novou výrobní halu závodu Conta. Ten je součástí nadnárodní skupiny Candy, která už investovala do výroby chladniček v tomto regionu skoro jednu a půl miliardy korun. Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn oceňuje především to, že v novém závodě najde práci řada lidí různých profesí.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Jahn: Investice v Podbořanech

Ministerstvo financí vydá v posledním čtvrtletí letošního roku dluhopisy za dalších 37 miliard korun. Jsou určeny k financování schodku rozpočtu. Podle Radka Němečka z tiskového oddělení ministerstva by tak měl celkový objem letos vydaných dluhopisů činit přibližně 110 miliard korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Němeček: Dluhopisy

ČSOB zaplatí v příštích 12 letech České poště 17 miliard korun za to, že na svých přepážkách umožní fungování Poštovní spořitelny. Ta patří právě do skupiny ČSOB. Nová smlouva už vstoupila v platnost i přesto, že původní dohoda platila až do konce roku 2007. Proč se obě strany dohodly na nových pravidlech už teď, to vysvětlil mluvčí ČSOB Martin Orsák.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Orsák: Poštovní spořitelna

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme