Ekonomické informace 20. 12. 2002

Mimořádná valná hromada Českého Telecomu, rozklad ČEZu proti podmínkám antimonopolního úřadu ke sloučení elektrárenské společnosti s distribučními firmami, podpis smlouvy o dvanáctimiliardovém úvěru Evropské investiční banky na odstranění povodňových škod a další kolo vyjednávání o mzdách na železnici, to jsou události, které dnes očekáváme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Dnešek je také poslední den, kdy si malé a střední podniky mohou podat žádost o dotaci státu z Programu podpory exportu Marketing, který obhospodařuje vládní agentura Czech Trade. Podle ředitele agentury Martina Tlapy už přišlo přes 700 žádostí.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Tlapa: Program podpory exportu Marketing

Po tři měsíce se nesmí měnit ceny regulovaného nájemného - vláda o tom rozhodla na mimořádném večerním zasedání. Moratorium začne platit dnem vydání ve sbírce zákonů. Nájemníci by tak neměli podle premiéra Vladimíra Špidly přijímat smlouvy, které jsou zjevně nevýhodné. Patová situace na trhu s byty vznikla poté, co Ústavní soud v listopadu zrušil vyhlášku ministerstva financí o cenové regulaci. Místopředseda Občanského sdružení majitelů domů Tomislav Šimeček považuje rozhodnutí vlády za protiprávní.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Šimeček: Moratorium vlády o nájemném

Ceny benzínu pravděpodobně vzrostou. Může za to výrazné zdražení ropy na světových trzích ovlivněné napětím kolem připravované války v Iráku. Jak velké bude zdražení závisí na dalších okolnostech ale podle analytika společnosti Colosseum Jiřího Šťastného přijde velmi brzy.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Šťastný: Zdražení benzínu

Vývoz našich živých prasat bude po dobu tří měsíců dotován. Rozhodl o tom Státní zemědělský a intervenční fond. Vláda už minulý týden na tyto subvence vyčlenila 72 milionů korun. Snaží se tak zabránit současnému propadu cen vepřového, který zemědělcům komplikuje podnikání. Jak nám řekla mluvčí fondu Jitka Sluková bude se to týkat 4000 tun živých jatečních vepřů určených k vývozu a 500 tun selat.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Sluková: Dotace vývozu prasat

Prakticky celé vedení Českých drah se chystá vyměnit ministr dopravy a spojů Milan Šimonovský. V takzvané řídící radě firmy chce Šimonovský prosadit jak odvolání generálního ředitele Českých drah Dalibora Zeleného, tak i výměnu většiny členů dozorčí rady. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí ministerstva Ludmila Roubcová. Hlavním důvodem je podle ní snaha ministra zajistit úspěšný průběh transformace Českých drah na akciovou společnost. Personální výměnu vedení drah chce ministr Šimonovský prosadit velmi brzy.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Roubcová: Výměna vedení ČD

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme