Ekonomické informace 20. 2. 2002

I když se začalo ochlazovat, ovocné stromy by neměly být ohroženy. Kromě sadařských informací pro zemědělce ale hovoříme i o tom, že plzeňský Gambrinus se bude vařit v pivovaru Radegast v Nošovicích a o rozjezdu dodávek českých firem do čínské elektrárny Šen-tchou. Stranou v Ekonomických informacích nezůstává ani fakt, že v Nových Dvorech na Chebsku by měla vzniknout nová průmyslová zóna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pivo | Foto: Jana Balounová

I když se začalo ochlazovat, ovocné stromy by neměly být ohroženy. Myslí si to Jaromír Čepička z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Čepička řekl, že po předcházejícím teplém počasí je časový posun u broskví a meruněk necelý měsíc. Takže pokud nepřijdou náhle mrazy pod deset stupňů, nemusí se relativně nic stát.

Plzeňský Gambrinus se bude vařit v pivovaru Radegast v Nošovicích. V roce 2002 by tam měli vyrobit 400 tisíc hektolitrů sudové desítky a dvanáctky gambrinusu.Produkce bude určena pro Moravu. Skupina Plzeňského Prazdroje tak chce ušetřit na dopravě.

Dodávky českých firem do čínské elektrárny Šen-tchou se rozjíždí. Přes dceřinnou společnost Fondu národního majetku Osinek, dodají Vítkovice do Číny ocelové konstrukce asi za 12 miliónů dolarů. Jak Radiožurnálu řekl generální ředitel Osinku Jiří Staněk, pro akciovou společnost Vítkovice je to dosavadní největší strojírenský kontrakt. První dodávky poputují do Šen-tchou v pololetí letošního roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Staněk: Osinek do Číny

Kontrakt o výstavbě čínské tepelná elektrárny byl podepsán v prosinci roku 1999. V čele skupiny českých podniků, které se na dodávkách podílejí, stojí Škodaexport a celková hodnota exportu je téměř 270 miliónů dolarů.

V Chebských Nových Dvorech by měla vzniknout nová průmyslová zóna. Podle rozhodnutí místní radnice by stavba komunikací, přípojek energií a kanalizace v hodnotě do 160 milionů korun měla být zahájena letos v září. Více ví Jana Mertová.

Stomilionový úvěr si chce už v příštích týdnech vzít kladenský magistrát. Z těchto prostředků hodlá financovat opravu 12 nejstarších panelových domů. S jejich kompletní rekonstrukcí souhlasila městská rada, která stanovila i způsob financování opravy plášťů budov, stoupaček a střech. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, realizace tohoto projektu si celkově vyžádá 165 milionů korun.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme