Ekonomické informace 20. 3. 2002

Lidé, kteří musejí odevzdat daňové přiznání, mají na splnění této povinnosti už jen dva týdny. Právě dnes vstupují v platnost kontroverzní tříletá americká dovozní cla na zahraniční ocel. Akcie Českých radiokomunikací už několik dní prudce oslabují - investoři se totiž obávají, jak dopadne mimořádná valná hromada 8. dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Ještě nemáte vyplněný formulář pro přiznání daně z příjmu? Pak máte nejvyšší čas. Na odevzdání daňového přiznání zbývá už jen 14 dní. Posledním termínem je 2. duben. Zástupce ředitele finančního ředitelství v Praze Lubomír Janoušek ale doporučuje nenechávat vyplňování daňových formulářů na poslední chvíli.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Janoušek - daňová přiznání

A podnikatelé to tak lehké při vyplňování mít nebudou. Několik rad, jak vyzrát na růžový formulář s hlavičkou Přiznání k dani z příjmů fyzických osob, typ B, vám v 9 hodin a 15 minut přinese na ČRo 1 - Radiožurnálu Ekonomický magazín.

Právě dnes vstupují v platnost kontroverzní tříletá americká dovozní cla na zahraniční ocel. Budou dosahovat 8 až 30 procent ceny deseti vybraných ocelových výrobků z celého světa. Nejvíce postiženy budou státy Evropské unie, Brazílie, Japonsko nebo Rusko. Evropská unie odhaduje svoje ztráty na více než 4 miliardy eur. Proto se u Světové obchodní organizace domáhá toho, aby mohla na Spojené státy uvalit sankce. Jak dodává bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, evropské společenství tvrdí, že dovozní cla Spojených států jsou nelegální.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich - EU a americká cla

Akcie Českých radiokomunikací už několik dní prudce oslabují. Důvodem jsou obavy investorů z toho, jak dopadne mimořádná valná hromada 8. dubna. Ta má podle programu rozhodnout o snížení základního jmění ze 3 miliard korun na necelých 31 milionů. Také o prodeji podílů v dceřiných společnostech RadioMobil a Contactel a o prodeji hlavní obchodní činnosti Českých radiokomunikací.

Zatím se ví, že po snížení základního jmění by měli akcionáři za hodnotu 99 korun z každé 100korunové akcie získat akcie dceřiné společnosti České radiokomunikace Limited se sídlem na Kajmanských ostrovech. Na tu mají radiokomunikace převést svůj téměř 40procentní podíl RadioMobilu, který pak hodlají prodat. Navrhovaný způsob snížení základního jmění už začala zkoumat Komise pro cenné papíry. Potvrdila to její mluvčí Radka Procházková.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Procházková - radiokomunikace

Spásou pro ruský letecký průmysl, který se potácí na hranici bankrotu, by se mohl stát investiční vstup egyptské společnosti Sirocco Aerospace. Jak uvádí moskevský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, pokud dojde k dohodě o investici v hodnotě 280 milionů dolarů do ruské firmy Aviastar SP, může to znamenat záchranu výrobce letadel TU 204.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán - letecký průmysl v Rusku

Marika Táborská, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme