Ekonomické informace 20. 4. 2001

V Ekonomických informacích se dnes dozvíte, že odboráři z Nové huti se s vedením firmy dohodli na zvýšení platů, nebo že olomoucká mlékárna OLMA jako první u nás plní čerstvé mléko do PET lahví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odboráři ostravské Nové huti stávkovat nebudou. S vedením firmy se dohodli na kompromisním zvýšení platů v letošním roce a uzavření kolektivní smlouvy. V průměru si tak zaměstnanci mohou vydělat až 19 315 korun. Jak potvrdil místopředseda odborové rady Jaroslav Marek, touto dohodou důvody k prostestům pominuly.

Zájemci o koupi brněnského Zetoru mají dnes poslední možnost podat přihlášku. Vstup investora do Zetoru umožnili především věřitelé, kteří schválili soudní vyrovnání a zabránili tak konkursnímu řízení. Jak uvádí Michal Filla z Českého rozhlasu Brno, informace si zatím vyžádalo asi 40 zájemců.

Olomoucká mlékárna OLMA zavedla jako první v České republice plnění čerstvého mléka do PET lahví. Jak zjistil Petr Tomíček z Českého rozhlasu Olomouc, na trh se ještě letos dostane na 20 milionů lahví o objemech od čtvrt do jednoho litru.

Zasedání prezidia Fondu národního majetku bude dnes jednat o rezignaci předsedy výkonného výboru Jiřího Havla. Z titulu funkce bude řízením fondu pravděpodobně pověřena první místopředsedkyně Zdeňka Němcová.

Ve švédském Malmö se dnes sejdou ministři financí zemí Evropské unie a jejich kolegové z kandidátskýžch zemí. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Milan Fridrich, ministři financí a guvernéři centrálních bank 28 zemí budou diskutovat o tom, co z ekonomického hlediska přinese rozšíření unie.

Slovenský vojenský průmysl po deseti letech vykazuje obrat k lepšímu. Podnětem je pro něj snaha o členství v Severoatlantické alianci. Jak telefonovala zpravodajka Renata Havranová, slovenský obranný průmysl loni zaznamenal dvojnásobný nárůst produkce na 1,5 miliardy korun.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme