Ekonomické informace 21. 10. 2002

Vláda má dnes schválit státní rozpočet na příští rok se schodkem 111 miliard korun. Italská finanční skupina Invesmart rozhodnutím valné hromady zvýšila základní jmění o 90 miliónů eur. Celkem 120 českých trolejbusů už převzalo město San Francisco od tamějšího česko - amerického podniku Electric Transport International, jehož majoritním vlastníkem je zkrachovalá Škoda a.s.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Vláda má dnes schválit státní rozpočet na příští rok se schodkem 111 miliard korun. Na snížení původně plánovaného deficitu ve výši 157 miliard se v noci dohodli zástupci vládních stran. Podle ministra financí Bohuslava Sobotky se tak stane tím, že vláda příští rok uhradí ztrátu Konsolidační agentury pouze za rok 2001 ve výši necelých 19 miliard korun a o 3,5 miliardy se zkrátí výdaje všech rozpočtových kapitol.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Sobotka: Snížení deficitu

Ministr financí na jednání vlády předloží také návrh zákona o přijetí rámcového úvěru od Evropské investiční banky na financování povodňových škod z letošních povodní.

Italská finanční skupina Invesmart rozhodnutím valné hromady zvýšila základní jmění o 90 miliónů eur. Tyto prostředky hodlá použít k zaplacení kupní ceny kvalifikované účasti v Union bance (UB). Smlouvu o koupi 70 procent akcií Union banky od Union Group za 2 miliardy 800 milionů korun podepsala skupina Invesmart v květnu. Česká národní banka však prozatím neschválila vstup této finanční skupiny do ostravského peněžního ústavu a požaduje především další informace o skupině.

Raiffeisenbank snižuje ode dneška úročení hypoték. Úvěr s pětiletou sazbou bude úročen od 5,5 procenta, což je o 0,4 procentního bodu méně než dosud.

Pardubická radnice navýší základní kapitál akciové společnosti EBA, která provozuje civilní letiště. To letos odbaví kolem sedmi tisíc cestujících a v příštím roce ho k pravidelným letům budou využívat dvě společnosti. Podrobnosti má Drahomíra Bačkorová.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Bačkorová: a.s. EBA

Celkem 120 českých trolejbusů už převzalo americké město San Francisco od tamějšího česko- amerického podniku Electric Transport International, jehož majoritním vlastníkem je zkrachovalá Škoda a.s. Správce konkursní podstaty se dohodl s odběratelem na odkladu dodávek dalších trolejbusů o sedm měsíců. Původně mělo mít kalifornské město všech 273 vozů do konce tohoto roku. Zpoždění se obejde bez finančních sankcí.

Předseda Evropské komise Romano Prodi se bude na dnešním zasedání Evropského parlamentu zodpovídat ze svého skandálního výroku, že ekonomický pakt stability a růstu je stupidní. Dokument podepsaly země eurozony kvůli stabilitě jednotné měny a mimo jiné předpokládal vyrovnané státní rozpočty členských zemí do roku 2004. Podrobnosti přidává náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: R. Prodi bude vysvětlovat

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme