Ekonomické informace 21. 11. 2002

Ústavní soud zrušil cenové výměry o regulaci nájemného. Polský zlotý láme všechny dosavadní rekordy. Odboráři osmi ostravských hutních podniků chystají protestní akce. Komerční banka prodala balík špatných pohledávek. Na mimořádné valné hromadě dnes budou jednat akcionáři Stocku Plzeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Ústavní soud zrušil cenové výměry o regulaci nájemného. Vyhověl tak návrhu ombudsmana Otakara Motejla a skupiny osmnácti senátorů. Nájemníci však nemusejí mít podle předsedy sdružení nájemníků Stanislava Křečka obavy. Konkrétní nájemné totiž stanovují stále platné nájemní smlouvy a připravuje se i zcela nový zákon o nájemném, který asi začne platit koncem června příštího roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

S. Křeček: Regulace nájemného

Ceny ropy na světových trzích znovu rostly. Reagovaly tak na další varování směrem k Iráku, které během své pražské návštěvy vyslovil president Spojených států George Bush. Cena ropy Brent se zvýšila o jednačtyřicet centů na 24 dolary a čtyřicet devět centů za barel.

Zatímco koruna je v posledních dnech stabilní, polský zlotý neuvěřitelně stoupá a láme všechny dosavadní rekordy. Jak informuje z Varšavy Pavel Novák, tento týden je vůči dolaru nejsilnější za poslední tři roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Novák: Polská měna rekordně posiluje

Odboráři v Českolipské společnosti Varta Aku začali jednat o vyšším odstupném a lepších podmínkách pro pracovníky, které firma propustí. Výrobce baterií do mobilních telefonů totiž oznámí, že ukončí v Česku výrobu a své kvůli konkurenceschopnosti přenese do Indonésie nebo Číny. O práci tak přijde tři sta čtyřiačtyřicet zaměstnanců.

Odboráři osmi ostravských hutních podniků chystají protestní akce. Nejsou totiž spokojeni s dosavadním vyjednáváním o svých kolektivních smlouvách. Podle tajemníka odborové rady Nové Huti Vladimíra Dragona jde především o předpokládaný růst mezd v příštím roce.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dragon: Protesty hutních odborů

Komerční banka prodala balík špatných pohledávek a to za čtyři miliardy korun. Podle některých informací se jedná o pohledávky za více než 7000 klienty. V portfoliu by údajně měly být i špatné úvěry firem jako Centrotex, Československá plavba labská, Paramo, ETA a další. Jak dodala mluvčí Marie Růžičková, banka kvůli menší výhodnosti odmítla nabídky Deutsche Bank a Salomon Brother Holding Company.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Růžičová: Odprodej špatných pohledávek

Na mimořádné valné hromadě dnes budou jednat akcionáři Stocku Plzeň. Firma, která na trhu s lihovinami zaujímá 30 procent je na prodej. Její majoritní vlastník chce podle generálního ředitele Martina Petráška ještě rozdělit zisk z minulých let v podobě zvláštních dividend.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Petrášek: Rozdělení zisku Stock Plzeň

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme