Ekonomické informace 21. 2. 2005

Vyostřená koaliční krize může oslabit kurz koruny vůči euru. V Praze dnes začíná mezinárodní konference o nezaměstnanosti v zemích Evropské unie. O rozvoji lodní dopravy na Labi budou dnes jednat v Ústí nad Labem podnikatelé a odborníci. České chmelařství se v posledních letech potýká s nemalými problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Vyostřená koaliční krize může oslabit kurz koruny vůči euru. Podle hlavního ekonoma Patria Online Davida Marka by to mohlo být až o několik desítek haléřů. Obchodování s českou měnou dnes začne na kurzu 29,84 Kč za euro, což je na dosah 2,5letého maxima.

Analytici soudí, že případné větší problémy na české politické scéně by mohly vést ke snížení přímých zahraničních investic a investic na akciovém trhu. Zásadní změny v ekonomice však podle ekonomů nenastanou ani v případě, že by vláda padla.

V Praze dnes začíná mezinárodní konference o nezaměstnanosti v zemích Evropské unie. Jak upozorňuje mediální expert projektu Na vlastní nohy Jindřich Vaněk, celý projekt je financován z fondů Evropské unie.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Vaněk: Projekt Na vlastní nohy

O rozvoji lodní dopravy na Labi budou dnes jednat v Ústí nad Labem podnikatelé a odborníci. Tématem číslo jedna zůstává výstavba nových jezů na dolním toku řeky. Ve hře je kompromisní varianta, tedy že by se postavil jez pouze jeden. Předseda krajské hospodářské komory Jan Horák vypočítává, co by celoroční splavnění Labe rejdařům přineslo.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Horák: Jezy na Labi

Chmelařství má na našem území už dlouholetou tradici. V posledních letech se ale potýká s nemalými problémy. Podle předsedy Svazu pěstitelů chmele Bohumila Páclera je jedním z nich nedostatek finančních prostředků na obnovu přestárlých chmelnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Pácler: Obnova chmelnic

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme