Ekonomické informace 21. 6. 2006

Dnes končí možnost podat nabídku na koupi pohledávky Setuzy. Favea uzavřela v Rusku kontrakt za téměř půl miliardy korun. Agrofert hlásí rekordní zisk. Německé zvýšení daní se může projevit na dovozních cenách od českých výrobců. V Česku stoupl počet dolarových milionářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dvacetidolarové bankovky | Foto: Jan Rosenauer

Do dneška mohou zájemci podávat závazné nabídky na koupi pohledávky za společnost Setuza. Veřejné výběrové řízení se týká pohledávek v celkové nominální hodnotě zhruba čtyři miliardy korun. Vyhlásil ho Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Podrobnosti dodává mluvčí ministerstva zemědělství Libor Vacek.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Vacek: Setuza

Zlínská společnost Favea uzavřela v ruské Kazani kontrakt v hodnotě blížící se půl miliardě korun. Předmětem dodávky je rekonstrukce a modernizace továrny na výrobu mastí a tablet. Ředitel společnosti Jaroslav Ondrušek vidí na zahraničních trzích velkou perspektivu a doufá v možnosti další spolupráce.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Ondrušek: Favea

Skupina Agrofert hlásí za minulý rok rekordní zisk 3, 6 miliardy korun. Ředitel pro strategii Jan Kadaník je s výsledkem spokojen.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Kadaník: Agrofert

Za půl roku zažije Německo největší zvýšení daní od druhé světové války. Od 1. ledna se zvedne daň z přidané hodnoty z 16 na 19 procent, což zdraží i ceny dováženého zboží. Po zvýšení sazby je možné, že němečtí odběratelé budou tlačit na snížení dovozních cen od českých vývozců. Do té doby na tom ale podle analytika Michala Brožka z Raiffeisenbank mohou české firmy ještě vydělávat.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Brožek: Vývoz do Německa

13 100. Tolik bylo v Česku loni dolarových milionářů. Počet bohatých Čechů s investičním majetkem přes 23 milionů korun se tak ve srovnání s předchozím rokem zvýšil o desetinu a stoupá rychleji než v západoevropských zemích. Největší koncentrace majetku stále je v Severní Americe. Podle ředitele společnosti Capgemini Patrika Horného se kapitál rychle přesouvá do rozvíjejících se zemí. Průzkum zaznamenal i další výrazný trend.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Horný: Milionáři

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme