Ekonomické informace 22. 3. 2001

Český statistický úřad dnes zveřejní informace o HDP, vláda rozhodla o tom, že kus dálnice D47 postaví soukromá firma, kladenská Poldi ještě neví, zda jí Ministerstvo financí dovolí splátkový kalednář na více než 50 miliónů korun - takové jsou ekonomické informace čtvrtka 22. března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ekonomickou zprávou dne bude informace Českého statistického úřadu o hrubém domácím produktu za loňský rok. Analytici odhadují, že by se měl zvýšit přibližně o 3 procenta. Podle Petra Zahradníka z Conseq Finance měly hlavní podíl na loňském růstu investice.

Přibližně 60kilometrový úsek dálnice D47 z Lipníka nad Bečvou do Ostravy postaví Izraelská společnost Housing&Construction Holding Company. O přidělení projektu, který počítá s kombinovaným financováním soukromým a státním sektorem, rozhodla vláda. Kabinet vypíše výběrové řízení na poradenskou firmu, která stanoví, jakým způsobem by měla izraelská firma do dálnice investovat.

Podle ostravského primátora Čestmíra Vlčka závisí na vybudování dálnice další rozvoj regionu. Přesvědčují ho o tom jednání s možnými zahraničními investory.

V kladenské Poldovce vládne napjatá atmosféra. Ministerstvo financí dosud nerozhodlo, zda hutím povolí splátkový kalendář na více než padesát milionů korun. Ty má majitel Poldi uhradit za svého předchůdce - společnost Ferra Zdeňka Zemka, který státu neodvedl při prodeji továrny daň z převodu nemovitostí. Podrobnosti přidává náš spolupracovník Ladislav Pavlík.

Restrukturalizaci brněnské společnosti Pliva-Lachema zakončí už letos zúžení výrobního sortimentu. Rozhodlo o tom vedení chorvatského koncernu Pliva, jehož je Lachema součástí. Informuje Michal Fila, Český rozhlas Brno.

Světová banka otevře regionální pobočku v Záhřebu, která bude zaměřena hlavně na Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Banka tak bude moci lépe reagovat na potřeby a problémy tak zvaného paktu stability pro Balkán a při integraci těchto zemí do Evropské unie.

Markéta Kaclová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme