Ekonomické informace 22. 3. 2002

Pražská burza obnovila obchodování s akciemi Českých radiokomunikací. Obchodníkovi s cennými papíry KTP Quantum hrozí bezprostředně konkurs. Český telecom a jeho cenový program Home mini nadále čelí kritice. Finišuje prodej ocelářské společnosti Vítkovice Steel. Polsko si konečně vyjednalo omezení pro prodej půdy cizincům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

burza | Foto: Vlastimil Hankus

Pražská burza ve čtvrtek obnovila obchodování s akciemi Českých radiokomunikací. Ty během dne posílily o 7,2 procenta. V pátek zařadí tyto akcie do obchodování také mimoburzovní RM-Systém. Radiožurnálu to potvrdil jeho ředitel Lubomír Štícha.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Štícha: RM-Systém obnovuje obchodování s akciemi ČRa

Minoritní akcionář Českých radiokomunikací, společnosti Netla Management Limited, ale nadále trvá na tom, že firma neinformuje akcionáře a kapitálové trhy o svém vývoji.

Obchodníkovi s cennými papíry - společnosti KTP Quantum hrozí bezprostředně konkurs. Návr na jeho prohlášení podalo včera ke Krajskému soudu v Hradci Králové samo představenstvo. Firmě KTP Quantum v polovině února Komise pro cenné papíry zablokovala kvůli nedostatku hotovosti účty. Zablokovaný majetek za zhruba 2 miliardy 2 miliónů korun má přibližně 28 tisíc lidí. Český telecom a jeho cenový program Home mini nadále čelí kritice. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Za chybné považuje úřad omezení volby operátora a přenositelnosti čísla. Odstranění těchto nedostatků proto prosadil do výzvy, kterou má Telecomu odeslat v nejbližší době Český telekomunikační úřad.

Novým vlastníkem brněnského Zetoru by se mohla stát slovenská společnost HTC Holding. Pokud dá vláda na doporučení České konsolidační agentury, získá brněnskou traktorku právě tento investor. Neúspěšným kandidátem by tak byla turecká firma Uzel Makina Sanayi. Vláda se má uzavřením procesu revitalizace Zetoru zabývat na přelomu března a dubna.

Prodej finišuje také v ocelářské společnosti Vítkovice Steel. Tam byla ukončena hloubková kontrola. Generální ředitel Vítkovic Vladimír Bail uvedl, že v současné době je ve hře celkem pět zájemců o kapitálový vstup. Jeden z dosavadních potenciálních kupců totiž svou nabídku stáhl zpět.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Bail: Zájemci o Vítkovice

Polsko si konečně vyjednalo omezení pro prodej půdy cizincům. Až tato země vstoupí do Evropské unie, cizinci nebudou mít možnost ještě 12 let kupovat u našeho severního souseda zemědělskou půdu. Česká republika si v kapitole volný pohyb kapitálu, kam prodej půdy patří, vyjednala osmileté přechodné období. Více informací připojuje z Bruselu Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Omezení prodeje půdy cizincům v Polsku

Martin Hromádka, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme