Ekonomické informace 22. 4. 2002

Hovoříme o vládním posuzování nákupu vojenských nadzvukových letounů a také o rozhodování o novém majiteli Zetoru. Finišuje také prodej Nové huti. Nabídku společnosti LNM Holdings, která chce koupit severomoravské oceláře, dnes zhodnotí privatizační komise. Další téma: o téměř 600 milionů korun se zřejmě prodraží průmyslová zóna v Kolíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

traktor | Foto: Čáslavice

Konečnou podobu smlouvy na dodávku čtyřiadvaceti nadzvukových letounů Gripen má dnes posoudit vláda. Návrh předpokládá, že stát zaplatí za samotné letouny celkem 52 miliard korun, dalších 7 miliard bude stát jejich výzbroj. Podle mluvčího ministerstva obrany Milana Řepky vládní kabinet posudí také offsetové programy pro české podniky, které nákup stíhaček doprovází.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Řepka: Smlouva o gripenech

Rozhodovat se dnes bude také o novém majiteli Zetoru. Dozorčí rada Konsolidační agentury doporučila vládě, aby brněnského výrobce traktorů získal slovenský HTC Holding, který údajně za Zetor nabídl kolem 300 milionů korun. Jak zdůraznil mluvčí ministerstva financí Jaroslav Třoska důležitá ale není jenom prodejní cena.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Třoska: Prodej Zetoru

Finišuje také prodej Nové huti. Nabídku společnosti LNM Holdings, která chce koupit severomoravské oceláře, dnes zhodnotí privatizační komise. Ta obdrží stejný návrh, který před několika dny LNM předložila privatizačnímu poradci - společnosti Roland Berger. V něm se holding zavazuje, že v každém případě v ostravské Nové huti udrží výrobu.

O téměř 600 milionů korun se zřejmě prodraží průmyslová zóna v Kolíně. Konstatuje to zpráva ministerstva průmyslu. Podle mluvčí ministerstva Anny Stárkové se změnila plocha zóny i umístění výrobních hal oproti původním předpokladům. Cenu tedy zvýší náklady na úpravu terénu, které dosáhnou 1 miliardy 400 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Stárková: Kolínská průmyslová zóna

Stále větší zájem o český trh jeví Tchajwan. Zástupci jeho předních firem budou ode dneška do středy hledat v České republice zákazníky či vhodné distributory a obchodní zástupce. Jak dodává Robert Mikoláš, své produkty představí 34 největších tchajwanských společností z oblasti strojírenství, chemických výrobků, elektrospotřebičů, automobilových komponentů i počítačů a elektronických dílů.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Mikoláš: Zájem Tchajwanu

Česká republika dnes uzavře s Evropskou unií vstupní jednání o regionální politice. Jedná se o velice významnou kapitolu, protože v ní chrastí stamilióny eur. Navíc čekáme v této oblasti od Evropské unie významnou finanční pomoc. Více bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Regionální politika

Velké peníze jsou také ve hře při řešení ruského dluhu.

Milan Kopp, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme