Ekonomické informace 22. 4. 2005

Stát vyplatil stavebním spořitelnám rekordní podporu stavebního spoření za loňský rok ve výši 15 miliard, 400 milionů korun. Spořitelny teď mají 30 dnů na to, aby podporu připsaly na účty svých klientů. Některé to ale udělaly okamžitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozestavěný rodinný dům | Foto: Jan Rosenauer

Na společných pravidlech pro zpoplatnění kamionů na přibližně 60.000 kilometrech evropských dálnic a silnic se dohodli ministři dopravy Evropské unie. Nepočítají ale s tím, že by se všude v unii platilo stejné mýtné. Směrnice má zprůhlednit metody výpočtu na základě nákladů na výstavby dálnic. Státy budou moci mýtné požadovat již od vozidel těžších než 3,5 tuny namísto dosavadních 12 tun.

Právě dnes končí výběrové řízení na projektového manažera elektronického mýtného. Tendr vyhlásilo ministerstvo dopravy. Podle jeho mluvčí Marcely Švejnohové, bude na výběr poradce navazovat samotná soutěž na dodavatele celého systému.

Přehrát

00:00 / 00:00

Švejnohová: Soutěž na dodavatele systému elektronického mýtného

Desítky nových pracovních míst vzniknou ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde koncern Siemens rozšiřuje výrobu elektromotorů. Mluvčí firmy Petr Sedláček přidává podrobnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sedláček: Siemens rozšiřuje výrobu elektromotorů

Stovku nových pracovních míst na letišti v Mošnově na severu Moravy slibuje ostravská firma Job Air. Pro švédskou společnost Saab, která je předním výrobcem letadel, bude dělat celkovou údržbu strojů včetně modernizací. Podle ředitele Job Airu Josefa Horňáka na letišti brzy vyroste nový hangár.

Přehrát

00:00 / 00:00

Horňák: Plány Job Airu

Energetická společnost ČEZ podala předběžnou nabídku na koupi polské elektrárenské společnosti Dolna Odra. Ta podle mluvčí ČEZ Evy Novákové vlastní jednu černouhelnou elektrárnu a dvě teplárny v Polsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nováková: ČEZ hodlá koupit Dolna Odru

Ruský miliardář Roman Abramovič se stal nejbohatším obyvatelem Ruska a sesadil tak z první příčky bývalého šéfa ropné společnosti Jukos Michaila Chodorkovského. Jak v pravidelném průzkumu zjistil časopis Forbes, Abramovič si loni vydělal přes 2 miliardy dolarů a jeho majetek představuje v přepočtu 340 miliard korun. Osmatřicetiletý Abramovič ovládá ruskou ropnou společnost Sibněfť , britský klub Chelsea a kromě toho je gubernátorem Čukotky.

Jaroslav Skalický, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme