Ekonomické informace 22. července

O kolik zvýšili nabídku zájemci o Český Telecom - to by mělo být jasné možná už dnes. Vláda Miloše Zemana v červnu vyzvala oba uchazeče, aby přidali nejméně 10 procent k navrhovaným 55 miliardám. Auditorská společnost Andersen zmizí dnes z českého trhu. Definitivně se totiž spojí s konkurenční Ernst& Young. Je to důsledek událostí ve Spojených státech, kde se firma AA v posledních měsících potýká se skandály v účetnictví klientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

O kolik zvýšili nabídku zájemci o Český Telecom - to by mělo být jasné možná už dnes. Vláda Miloše Zemana v červnu vyzvala oba uchazeče, aby přidali nejméně 10 procent k navrhovaným 55 miliardám. Jestli se to stalo, to se zatím neví. Poradce J.P.Morgan dostal obálky už v pátek, Fond národního majetku ale zatím nezveřejnil, co v nich je. Řídící výbor je má projít až dnes. Většina ekonomů čeká, že ani konsorcium kolem Deutsche bank - ani jeho protihráč - tedy konsorcium vedené CVC Capital Partners cenu nezvýší a vláda tak bude ve slepé uličce. Podle ředitele společnosti Wood and Comp. Jana Sýkory by nebylo dobré prodávat Telecom za každou cenu teď - jenom kvůli sociálním slibům, které Špidlova ČSSD lidem dala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Sýkora o prodeji Telecomu

Vláda by podle některých informací měla mít prodej Telecomu na stole už tento týden.

Auditorská společnost Andersen zmizí dnes z českého trhu. Definitivně se totiž spojí s konkurenční Er& Young. Je to důsledek událostí ve Spojených státech, kde se firma AA v posledních měsících potýká se skandály v účetnictví klientů. Českým šéfem je Dirk Kroonen. Brian Welsh je pověřen vedením divize auditu a ekonomického poradenství a Jan Čapek povede divizi daňového poradenství. Ze sta největších českých firem loni ověřovaly oba členové bývalé tzv.velké pětky účetní závěrku 30 firmám s celkovými tržbami 405 miliard korun.

Nová pardubická společnost TMS BERT chce znovu obnovit provoz po zkrachovalé firmě MCH Slévárna. Mužem číslo 1, který se snaží o rozjetí výroby, je bývalý odborový předák slévárny Josef Novotný. Ten potvrdil, že zhruba stovka propuštěných zaměstanců má zájem opět do slévárny nastoupit. Areál a budovu má do konce července stále v pronájmu bývalý vlastník. Pak už by ale podle Novotného nemělo zahájení výroby nic bránit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Novotný: Pak už se to může rozjet

Až 100 milionů korun budou možná Třinecké železárny investovat do nové zušlechťovací linky pro ocelové tyčové materiály. Ta se začíná v těchto dnech už stavět. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, plný provoz by měl odstartovat na začátku roku 2003.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ladislav Pavlík o nové lince Třineckých železáren

Madonna, exbeatle Paul McCartny či Elton John - právě tyto prominentní popové hvězdy patří mezi osoby, které prodělávají nejvíc peněz na obchodech s akciemi. Informoval o tom londýnský list News of the World. Podle těchto novin přišel údajně McCartney kvůli posledním výkyvům na akciových trzích o 54 milióny liber - což jsou asi 3 miliardy korun. V čem je problém? Podle Philipa Beresforda, který žebříčky sestavuje, jsou investiční strategie hvězd jsou ve srovnání s jejich životním stylem velmi nudné - stejně jako královna mají sklon investovat své peníze do domněle bezpečných akcií - a pak o ně přicházejí.

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme