Ekonomické informace 23. 10. 2002

Prezidium FNM je kompletní. Poslanecká sněmovna zvolila na pět let všech jeho osm členů. Občanským demokratům se ve sněmovně nepodařilo prosadit návrh na financování povodňových škod penězi z privatizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

S vyčleněním 50 miliard korun z prodeje Českého Telecomu na zvláštní povodňový účet nesouhlasila vláda. Mimo jiné proto, že je podle ní neobvyklé, aby zákon předjímal privatizaci určité společnosti.

Tuzemské pojišťovny vyplatily svým klientům postiženým srpnovými povodněmi 7 miliard 700 milionů Kč. Podle České asociace pojišťoven tato částka představuje více než čtvrtinu z celkové odhadované výše škod.

České republice se po pěti letech podařilo dokázat, že restrukturalizace ocelářství nijak neohrožuje hospodářskou soutěž. Zítra proto uzavře tuto kapitolu při vstupních jednáních v Bruselu, a to poté, co Nizozemsko stáhlo své námitky. Informuje náš zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Ocelářství

Ministři zahraničí členských zemí Evropské unie se v Lucemburku podle očekávání neshodli na způsobu, jak financovat rozšíření unie o deset kandidátských zemí, včetně ČR. Zásadní rozpory přetrvávají zejména ohledně toho, jak tyto státy zapojit do nákladné společné zemědělské politiky.

První dodávka českých zařízení pro tepelnou elektrárnu Šen-tchou míří do Číny. Plzeňská Škodovka expeduje plechy pro potrubí chladící vody. Další informace máme od mluvčího Karla Samce.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Samec: Škoda a Čína

Union banka stále nemá strategického investora, kterého přitom nutně potřebuje na řešení rizikových pohledávek z minulosti. Česká národní banka totiž nepovolila finanční skupině Invesmart vstoupit do ostravského bankovního domu. Podle mluvčí centrální banky Alice Frišaufové se jí nelíbí původ peněz, které má Invesmart připravené na koupi Union banky.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Frišaufová: Union banka

GE Capital Bank bude mít na konci roku v naší republice 300 bankomatů, o pětinu více ve srovnání s loňským rokem. Jedná se o třetí největší síť u nás.První příčku drží Česká spořitelna, která letos zprovozní dalších 50 peněžních automatů. Mluvčí Věra Čarná tvrdí, že banka spravuje 47 procent bankomatů v zemi.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Čarná: Bankomaty

Především horší než očekávaný výsledek zářijového zahraničního obchodu vedl k oslabení koruny o 15 haléřů na závěrečných 30,63 Kč za euro.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme