Ekonomické informace 23. 4. 2004

Penězi na víkendové utrácení se zásobte raději v předstihu. Chudoba ohrožuje 133 000 českých domácností, tedy skoro 400 000 lidí. Společnost Siemens Kolejová vozidla rozšiřuje své technologické centrum v Praze a další buduje v Ostravě. Evropský parlament schválil liberalizaci železnice v zemích unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výběr z bankomatu | Foto: Jan Rosenauer

Penězi na víkendové utrácení se zásobte raději v předstihu. V noci ze soboty na neděli totiž nebudou fungovat bankomaty ČSOB, Komerční banky, eBanky, GE Capital bank či Raiffeisenbank, jak nám potvrdil mluvčí společnosti Muzo Jaroslav Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Fridrich: Bankomaty

Chudoba ohrožuje 133 000 českých domácností, tedy skoro 400 000 lidí. Vyplývá to z průzkumu Českého statistického úřadu. Celkem jsou u nás přes čtyři miliony domácností. Podle statistiky Evropské unie by ale počet chudých domácností u nás byl dvakrát vyšší. Chudá rodina si za celý předminulý rok přišla na 31 000 korun hrubého, a to převážně na sociálních dávkách. Peněžní příjem nejbohatších osob byl téměř šestinásobně vyšší než u nejchudších rodin.

Společnost Siemens Kolejová vozidla rozšiřuje své technologické centrum v Praze a další buduje v Ostravě. Podle mluvčí vládní agentury CzechInvest Jany Víškové zde investuje přes 70 milionů Kč a dalších téměř 80 milionů vynaloží na školení zaměstnanců.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Investice Siemensu

Evropský parlament schválil liberalizaci železnice v zemích unie. Jak z Bruselu připomíná náš spolupracovník, zpravodaj Hospodářských novin Milan Fridrich, od roku 2007 nebudou mít žádné železniční společnosti na žádných tratích monopol na nákladní dopravu a budou mezi sebou konkurovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Liberalizace železnice v EU

Evropská komise dala Německu ultimátum. Do dvou měsíců musí změnit pravidla zálohování obalů na nápoje. Došla totiž k závěru, že Německo znevýhodňuje zahraniční dovozce. Podrobnosti přidává náš berlínský zpravodaj David Šťáhlavský.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Zálohování obalů v Německu

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme