Ekonomické informace 23. 7. 2007

S náborem záměstnanců pro svůj nošovický závod začíná v těchto dnech automobilka Hyundai. Jako první začne přijímat dělníky na pozice předáků a mistrů. Konkurence na trhu nízkonákladových aerolinek se stále zvětšuje. Nové linky z Prahy i Brna ohlásili další dopravci, jako poslední Ryanair nebo SkyEurope. Čínská ekonomika roste rekordním tempem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení stavby závodu Hyundai v Nošovicích | Foto: Hyundai Motor Manufacturing Czech

S náborem záměstnanců pro svůj nošovický závod začíná v těchto dnech automobilka Hyundai. Jako první začne přijímat dělníky na pozice předáků a mistrů, do konce letošního roku jich chce ve spolupráci s tamními úřady práce nabrat asi 300. Nošovická továrna by měla najet na plný výkon do roku 2011, kdy slibuje postupně zaměstnat až 3500 lidí.

Česká chemička Kaučuk a její nový většinový vlastník, polská společnost Dwory, vytvoří vzájemným spojením podnik s novým názvem. Ten by měli vybrat zaměstnanci. Podle vyjádření vlastníka polské chemičky není koupě Kaučuku převzetí, ale fúze dvou rovnocenných společností. Firma Dwory koupila Kaučuk od skupiny Unipetrol letos v lednu za 5,5 miliardy korun.

Konkurence na trhu nízkonákladových aerolinek se stále zvětšuje. Nové linky z Prahy i Brna ohlásili další dopravci, jako poslední Ryanair nebo SkyEurope. Jak říká analytik Jan Procházka ze společnosti Cyrrus - vydělat na tom mohou právě cestující.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Procházka: Nabídka nízkonákladových společností roste

Čínská ekonomika roste rekordním tempem. Ve druhém čtvrtletí si v porovnání s loňským rokem připsala skoro 12 procent. Zanedlouho Čína patrně předstihne Německo a bude mít třetí největší ekonomiku na světě. Analytici ale varují - ekonomika se může přehřát. Potvrzuje to také Michal Brožka z Raiffeisenbank.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Brožka: Čínská ekonomika se může přehřát

Energetický koncern Vattenfall možná v části Německa přijde o licenci k provozu atomových elektráren. Tu mu chce odejmout úřad jaderného dozoru kvůli vážným pochybením, kterých se společnost dopustila při nedávných sériích poruch v elektrárnách Brunsbüttel a Krümmel. Chyby při informování veřejnosti už tento týden stály místo šéfa evropské části Vattenfallu, dodává berlínský zpravodaj Českého rozhlasu Jiří Hošek.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Hošek: Chyby koncernu Vattenfall

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme