Ekonomické informace 24. 3. 2004

Téměř pět miliard korun získá Fond národního majetku za privatizaci státních podílů v důlních společnostech. Vláda rozhodla, že 46 procent akcií státu v OKD prodá většinovému majiteli firmy- skupině Karbon Invest. Sokolovskou uhelnou koupí současný management těchto dolů sdružený ve společnosti Sokolovská těžební.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důlní štola | Foto: Hornické muzeum Příbram

Ministr financí Bohuslav Sobotka upozornil, že právě v tomto případě jde vlastně o vůbec první řádnou privatizaci důlních firem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohuslav Sobotka o privatizaci důlních firem

Zhruba půldruhamiliardový schodek v únorovém zahraničním obchodě odhaduje analytik Volks Bank CZ Vladimír Pikora. Proti lednu se tak sice zvýšil, přesto je ale nižší než ve stejném období před rokem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Pikora o vyšším schodku

Za prohloubení únorového schodku ve srovnání s lednem prý stojí vyšší dovozy ropy, která navíc byla i dražší. Lepší výsledek proti loňskému roku je pak podle Pikory dán nižší cenou české koruny, která podporovala export.

Cukr zřejmě po našem vstupu do Evropské unie podraží. Vláda dnes bude schvalovat nové nařízení, kterým se mění dosavadní cukerný pořádek, tedy regulace trhu. Podle mluvčího ministerstva zemědělství Martina Severy se naše předpisy musí přizpůsobit unijním pravidlům, a výkupní ceny cukrové řepy se proto zvednou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Severa o vyšších cenách řepy

Cestovní kancelář Fischer, kterou nedávno ovládl podnikatel Karel Komárek, vytáhla pod novým vedením první trumf v boji se silnou konkurencí. Se společností Cetelem zavedla prodej dovolené na splátky s nulovým navýšením nebo nulovou akontací. Podle mluvčího cestovní kanceláře Josefa Ftorka při nulové přímé platbě neplatí zákazník při podpisu smlouvy nic a dovolenou pak hradí v měsíčních splátkách po dobu až 14 měsíců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Ftorek o dovolené na splátky

Americký Eastman Chemical Company chce prodat dceřinou společnost Eastman Sokolov. V první fázi Američané ukončí ztrátovou výrobu peroxidu vodíku, a tím zvýší hodnotu mateřské společnosti.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme