Ekonomické informace 24. 6. 2002

Pražská burza dnes projedná žádost Erste Bank na přijetí jejích akcií. Letadla Zlín z Moravanu budou létat v Mexiku. Už teď tam připravují technici otrokovické firmy Moravan Aeroplanes deset letadel na předání. Francie si na summitu Evropské unie prosadila, že nemusí mít v roce 2004 vyrovnaný rozpočet. Venezuela oznámila, že dodrží těžební kvótu, stanovenou v rámci dohody o produkčních limitech Organizace zemí vyvážejících ropu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Pražská burza dnes projedná žádost Erste Bank na přijetí jejích akcií. Pokud splní podmínky, stane se Erste Bank prvním zahraničním titulem na domácí burze. Petr Posker z ABN AMRO potvrdil, že se jedná o kotaci existujících akcií v korunách, ne o jejich novou emisi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Posker: Jedná se o kotaci existujících akcií

Letadla Zlín z Moravanu budou létat v Mexiku. Už teď tam připravují technici otrokovické firmy Moravan Aeroplanes deset letadel na předání. Jde o první část kontraktu s mexickou armádou. Speciálně upravené sportovní stroje budou sloužit u námořnictva jako průzkumné a hlídkové letouny. Vedení podniku zároveň jedná o dalších dodávkách do střední Ameriky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Více ví Roman Verner.

Francie si na summitu Evropské unie prosadila, že nemusí mít v roce 2004 vyrovnaný rozpočet. Přitom se k tomu dříve zavázala kvůli stabilitě eura. Rozhodnutí ze Sevilly vyvolává mezi ekonomy negativní reakce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Konkrétně už Milan Fridrich.

Venezuela oznámila, že dodrží těžební kvótu, stanovenou v rámci dohody o produkčních limitech Organizace zemí vyvážejících ropu. Pokusila se tak vyvrátit podezření, že chce zvyšovat těžbu, aby získala více peněz do státního rozpočtu, jehož deficit výrazně roste. Nejen pro toto podezření minulý týden klesly světové ceny ropy. Klíčová termínová cena Brent skončila týden na 24 dolarech a 73 centech za barel. Americká lehká ropa oslabila na 25 dolarů, 82 centy.

Markéta Kaclová, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme