Ekonomické informace 24. 7. 2001

Privatizace českých radiokomunikací finišuje. Řídící výbor dnes projedná upřesněnou společnou nabídku společností Deutsche Bank a Tele Danmark na koupi 51procetního podílu státu v této firmě. Brněnský Zetor tři měsíce po sobě vykazuje malý provozní zisk, v červnu 2 miliony 700 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Privatizace českých radiokomunikací finišuje. Řídící výbor dnes projedná upřesněnou společnou nabídku společností Deutsche Bank a Tele Danmark na koupi 51procetního podílu státu v této firmě. Výsledek by měl být předložen vládě k rozhodnutí na zítřejším zasedání kabinetu. Deutsche Bank a Tele Danmark mají od dubna na jednání o koupi Ra diokomunikací od vlády exkluzivitu. Kabinet ale konsorciu uložil zvýšit původní nabídku, která byla 225 miliónů dolarů. Nová nabídka z poloviny května se pohybuje okolo 300 miliónů USD, tedy asi 12 miliard korun.

Brněnský Zetor tři měsíce po sobě vykazuje malý provozní zisk, v červnu 2 miliony 700 tisíc korun. Podle mluvčího podniku Jaroslava Pichrta je ale celkové hospodaření stále záporné, a to kvůli finančním nákladům dřívějších úvěrů, které jsou nadále úročeny. Od začátku roku Zetor vyrobil 1968 traktorů a skoro všechny prodal.

Akcie na pražské burze doháněly ztráty. Index PX 50 zpevnil o 2,5 procenta na 391 bod.

Londýnská kancelář Raiffeisen Zentralbank doporučuje nakupovat akcie Komerční banky. Podle jejich odhadů by se za rok mohly prodávat za 1200 korun. Při posledních obchodech s akciemi nepřekročila cena 950 korun. Doporučení zdůvodňuje analytik londýnské centrály Raiffeisen bank Jiří Staník.

Zástupci odborů a zaměstnanci Vlárských strojíren jednali se správcem konkursní podstaty o vyrovnání dlužných mezd za poslední dva roky. Podnik, který je už osm let v konkursu, nevyplatil svým pracovníkům nejméně deset milionů korun.

Evropská komise a Německo jsou ve sporu kvůli dotacím v energetice. Základní kámen energetické politiky koalice sociálních demokratů a zelených - podpora alternativních zdrojů - se dostal pod palbu bruselských úředníků kvůli podezření z nekalé soutěže.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme