Ekonomické informace 24. 9. 2001

Provideři se opět hádají o provize z Internetu. Alternativním telekomunikačním společnostem a sdružení internetových poskytovatelů se nelíbí způsob, jakým Český telekomunikační úřad řeší jejich spory s Českým Telecomem. Úřad rozhodl, že Telecom bude operátorům platit přes 40 procent výnosů za telefonní připojení k internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První blok Jaderné elektrárny Temelín dodával o víkendu do rozvodné sítě kolem 500 megawattů elektrické energie, což je zhruba polovina jeho instalovaného výkonu. Teď zaměstnanci hodnotí výsledky testů.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže by měl dnes opět začít zkoumat fúzi tří našich největších výrobců minerálních vod; Poděbradky, Hanácké Kyselky a Karlovarských minerálních vod. O povolení by měl rozhodnout do konce září.

Provideři se opět hádají o provize z Internetu. Alternativním telekomunikačním společnostem a sdružení internetových poskytovatelů se nelíbí způsob, jakým Český telekomunikační úřad řeší jejich spory s Českým Telecomem. Úřad rozhodl, že Telecom bude operátorům platit přes 40 procent výnosů za telefonní připojení k internetu. Provideři ve svém prohlášení ale upozorňují na to, že úřad nepočítal s tím, že první tři impulsy Telecom zkracuje. Kritizují také rozdílné účtování Telecomu pro zákazníky a pro operátory.

Chvály se Český telekomunikační úřad naopak dočkal za své rozhodnutí o cenách za propojení volání na takzvané zelené linky. Operátoři si za toto propojení budou moci účtovat maximálně 84 haléře. Podle Richarda Pince, generálního ředitele společnosti E-Tel toto rozhodnutí umožní větší nástup konkurence na telekomunikačním trhu.

Na brněnském výstavišti dnes začíná Mezinárodní strojírenský veletrh. Dominantní bude zastoupení firem z oblasti energetiky a silnoproudé elektrotechniky. Proč právě tyto obory, to vysvětluje manažer projektu Jiří Rousek.

Součástí doprovodného programu je i seminář o možnostech využití e-comerce jako nástroje moderní komunikace. Co nabízí, o tom ví více Vladimír Prokop, výkonný ředitel národního výboru Mezinárodní obchodní komory v České republice, která seminář organizuje.

Česká republika a Srbsko teď mají velkou šanci na rozšíření hospodářské spolupráce. Řekl to v Praze srbský premiér Zoran Djindjič. Zároveň uvedl konkrétní možnosti pro české podniky.

Papírna v Žimrovicích na Opavsku má novou čistírnu odpadních vod. Investice přišla na 50 miliónů Kč a díky ní kromě jiného teď papírna splňuje normy Evropské unie na ochranu životního prostředí.

Po teroristickém útkoku na Spojené státy uvažuje většina pojišťoven o zvýšení pojistného - tedy kromě životního. Týká se to i pojišťoven v České republice.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme