Ekonomické informace 24. 9. 2002

Státní tajemník Pavel Telička dnes bude v Bruselu jednat s Evropskou unií o zemědělství. Česká měna má stále tendenci posilovat, i když se obchodníci stále ještě trochu bojí možnosti intervence centrální banky. Uchazeči o balík těžko vymahatelných pohledávek, který prodává Konsolidační agentura, předali své nabídky do druhého kola výběrového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Státní tajemník Pavel Telička dnes bude v Bruselu jednat s Evropskou unií o zemědělství. Bude tak pokračovat v sérii jednání s o dotacích, které by měla Česká republika dostávat ze zemědělských fondů, a o kvótách na výrobu pro české zemědělce. Podrobnosti přidává náš zpravodaj v Bruselu Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Vyjednávání o zemědělství

Česká měna má stále tendenci posilovat, i když se obchodníci stále ještě trochu bojí možnosti intervence centrální banky. Premiér Vladimír Špidla dnes bude jednat s Českou národní bankou o prohloubení smlouvy, která má zamezit vlivu privatizačních příjmů státu na růst kursu české měny. Potvrdila to mluvčí centrální banky Alice Frišaufová.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Frišaufová: Jednání ČNB s premiérem

Uchazeči o balík těžko vymahatelných pohledávek, který prodává Konsolidační agentura, předali své nabídky do druhého kola výběrového řízení. Společnost EC Group, podle vlastního vyjádření, za něj nabízí 3 miliardy 400 milionů korun. Ostatní dva uchazeči - ceny nezveřejnili. Podle mluvčího Konsolidační agentury Jiřího Pekárka se o vítězi rozhodne tento týden.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Pekárek: Prodej pohledávek ČKA

Ministři financí a průmyslu doporučí vládě vypsání nové soutěže na privatizaci Unipetrolu, pokud vítěz soutěže na 63 procent akcií této firmy, společnost Agrofert, nezaplatí ve stanovené lhůtě. Agrofert slovenského podnikatele Andreje Babiše získal Unipetrol loni v prosinci ve vládním tendru za 360 miliónů eur, dosud však za něj nezaplatil.

Odboráři z plzeňské Škodovky budou dnes protestovat proti oddalování prodeje Škody Holding. Nestabilní vlastnické vztahy mohou podle nich přivést společnost ke krachu a způsobit masové propouštění. Podrobnosti má Lubomír Smatana.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Smatana o protestu ve Škodovce

Kdysi slavný výrobce jízdních kol - Favorit Rokycany - dnes bude prodán ve veřejné licitaci. Správce konkursní podstaty Viktor Liška zatím eviduje pět uchazečů o podnik, který přestože zbankrotoval, nepřerušil výrobu. Vyvolávací cena je 25 a půl milionu korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Liška: Dražba Favoritu Rokycany

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme