Ekonomické informace 25.11.2002

Budou si dál investoři brousit zuby na celý Unipetrol nebo jen na jeho jednotlivé části - diskuse o tom by dnes měla ukončit vláda. Ceny jatečních prasat se už přes měsíc propadají. Oproti minulému týdnu jsou levnější o další dvě koruny. Český výrobce hodinek Prim je v konkursu. Finanční problémy se firma nejdříve snažila řešit soudním vyrovnáním, ve kterém chtěla věřitelům do dvou let zaplatit 30 procent pohledávek. Věřitelé s tím ale nakonec nesouhlasili. New York se dostal do rozpočtové krize obřích rozměrů. Hrozí totiž, že město a stát skončí letošní hospodaření s kombinovaným schodkem 15 miliard dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Budou si dál investoři brousit zuby na celý Unipetrol nebo jen na jeho jednotlivé části - diskuse o tom by dnes měla ukončit vláda. Kabinet má totiž rozhodnout o způsobu privatizace petrochemického holdingu. Podle mluvčí ministerstva financí Evy Novákové bude vypsáno výběrové řízení. O jeho vítězi by se mělo rozhodnout přibližně za rok. A doporučení resortu financí zní - privatizovat Unipetrol jako celek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Nováková o privatizaci Unipetrolu

Dnešní očekávané rozhodnutí vlády rozhýbalo obchody na burze kapitálovém trhu už koncem minulého týdne. To akcie Unipetrolu vzrostly o více než čtyři procenta.

Ceny jatečních prasat se už přes měsíc propadají. Oproti minulému týdnu jsou levnější o další dvě koruny. Chovatelé prasat začínají pocitovat ekonomické problémy, protože cena 30,52 korun za kilogram, už je pod hranicí rentability. Podle Jany Bondyové z Českého statistického úřadu to ale uvítají spotřebitelé, kteří tak za vepřové maso zaplatí v obchodě méně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Bondyová o ceně vepřového

Český výrobce hodinek Prim je v konkursu. Finanční problémy se firma nejdříve snažila řešit soudním vyrovnáním, ve kterém chtěla věřitelům do dvou let zaplatit 30 procent pohledávek. Věřitelé s tím ale nakonec nesouhlasili. Jiří Helikar - ředitel společnosti Elton hodinářská , která je 100% vlastníkem Primu, nám řekl, že během privatizace jejich firmy nedošlo k řádnému vypořádání ochranných známek a proto podle něj společnost Prim skončila nakonec v konkurzu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Helikar o konkurzu na Prim

New York se dostal do rozpočtové krize obřích rozměrů. Hrozí totiž, že město a stát skončí letošní hospodaření s kombinovaným schodkem 15 miliard dolarů. New York City, které je střediském světového finančnictví, se navíc musí vyrovnat s 8-miprocentní nezaměstnaností, která je na tamní poměry nezvykle vysoká. Co přesně to znamená pro obyvatele metropole, zjišťoval zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojených státech Miroslav Konvalina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Konvalina o deficitu New Yorku

Z prestižní ankety Zlatý volant, kterou pořádá jeden z nejčtenějších německých časopisů Bild am Sonntag, si naše Škoda superb odnesla stříbrnou medaili. V kategorii automobilů střední a střední vyšší třídy byla škodovka druhá za Oplem Vectrou, třetí byla Mazda 6.

Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme