Ekonomické informace 25. 2. 2002

Dalších 300 miliónů korun investuje do svého výrobního závodu v Plzni na Sulkově německá firma Gühring. Slovenskem otřásá finanční skandál. Ministerstvo zemědělství začne s výběrem vedení vinařského fondu. Po společnosti BMG Horizont oznámily další dva nebankovní subjekty - AGV Košice a jeden z nejznámějších - BDV Drukos-výnos, že ode dneška nebudou přijímat ani vyplácet vklady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Dalších 300 milionů korun investuje do svého výrobního závodu v Plzni na Sulkově německá firma Gühring. Působí u nás už 10 let a byla jednou z prvních německých firem, která se rozhodla podnikat v západních Čechách. Jak informuje Jana Mertová, v současné době hodlá rozšířit výrobu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Mertová: Guhring investuje

Ministerstvo zemědělství začne s výběrem vedení vinařského fondu. Příslušná sdružení musejí do dneška oznámit své kandidáty. Zřízení fondu, který má podporovat rozšiřování a obnovu vinic, vyplývá z novely zákona o vinohradnictví a vinařství, což potvrzuje mluvčí ministerstva Pavel Kovář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Kovář o výběru vedení fondu

Nový vlastník kopřivnické Tatry, americká společnost SDC International, propustí v nejbližší době několik stovek svých zaměstnanců. V současné době jich v tomto podniku pracuje tři tisíce sto. Informuje ředitel Úřadu práce v Novém Jičíně Jiří Macíček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Macíček: Tatra propouští

Slovenskem otřásá finanční skandál. Po společnosti BMG Horizont oznámily další dva nebankovní subjekty - AGV Košice a jeden z nejznámějších - BDV Drukos-výnos, že ode dneška nebudou přijímat ani vyplácet vklady. Opozice žádá okamžité svolání parlamentu. Jak informuje bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, paniky se obávají i někteří vládní politici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Renata Havranová o finančním skandálu

Americký prezident George Bush navrhuje, aby Spojené státy zahájily těžbu ropy v Aljašské přírodní rezervaci. Sporný projekt, který bude muset schválit Senát, by měl vytvořit nová pracovní místa a zmenšit závislost Spojených států na dovážené ropě.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme