Ekonomické informace 25. 7. 2001

S 54miliardovým schodkem počítá návrh státního rozpočtu na příští rok. Na dnešním jednání vlády ho předloží Ministerstvo financí. Odtajnění smluv o prodeji IPB Československé obchodní bance dnes navrhuje vládě ministr financí. Odhady analytiků ohledně schodku našeho červnového zahraničního obchodu kolísají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S 54miliardovým schodkem počítá návrh státního rozpočtu na příští rok. Na dnešním jednání vlády ho předloží Ministerstvo financí. Předpokládaný deficit zahrnuje mimo jiných položek i 43miliardovou ztrátu Konsolidační banky. Po jejím odečtění by pak podle ministerstva mohl reálný roční deficit činit deset miliard korun. Prezident Liberálního institutu Jiří Schwarz je ale přesvědčen, že vláda stanovený desetimiliardový deficit nedodrží.

Odtajnění smluv o prodeji IPB Československé obchodní bance dnes navrhuje vládě ministr financí. Kabinet by měl také ministra zmocnit k podpisu všech dokumentů o této transakci. Podle mluvčího ministerstva Libora Vacka je zatím nepochybné, že Konsolidační banka převezme tzv. černá aktiva IPB za 46 miliard, zatímco méně problémová aktiva v hodnotě 105 miliard zůstanou Československé obchodní bance.

Odhady analytiků ohledně schodku našeho červnového zahraničního obchodu kolísají. Někteří předpovídají čísla kolem osmi miliard korun, jiní odhadují více než 10ti miliardový deficit. Loni ve stejnou dobu to bylo devět a půl miliardy. Přesná čísla za letošní červen dnes dodá Český statistický úřad.

Třinecké železárny vykázaly za pololetí roku zisk ve výši 417 milionů korun. Podle mluvčího Ivo Pullmanna na tom má především zásluhu export firmy a výhodné prodejní ceny.

Zástupci plzeňské společnosti Škoda Dopravní technika, 100% dceřiná společnost a. s. Škoda Holding , uvedli v americkém městě Portland do provozu prvních pět tramvajových vozů. Po 50 letech tak byla v tomto městě obnovena tramvajová doprava. Finanční objem zakázky přesáhl 250 milionů korun. Podrobnosti uvádí generální ředitel společnosti Škoda Dopravní technika Petr Karásek.

Růst světové ekonomiky se stále zpomaluje a mamutí firmy ohlašují drastická opatření. Stovky tisíc lidí letos přijdou o práci kvůli finančním potížím nadnárodních podniků. Z Bruselu přidává podrobnosti náš zpravodaj Milan Fridrich.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme