Ekonomické informace 26. 6. 2001

Úřad pro dohled nad družstevními záložnami se snaží vyřizovat vyplácení pojistných náhrad co nejdříve. Vzkazuje to Oldřich Zajíc členům zkrachovalých kampeliček. Ministr financí Jiří Rusnok popřel, že by ze soutěže o Komerční banku odstoupila HypoVereinsbank.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K trpělivosti vyzval členy zkrachovalých kampeliček mluvčí Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami Oldřich Zajíc. Reagoval tak na jejich stížnosti na pomalé vyplácení pojistných náhrad.

Možná už tento týden bude vláda rozhodovat o prodeji šedesátiprocentního podílu státu v Komerční bance. Ministr financí Jiří Rusnok po jednání kabinetu zároveň popřel informaci, že by ze soutěže odstoupila německá HypoVereinsbank.

Akciová společnost Vítkovice má nové představenstvo v čele s dosavadním šéfem hutní divize Vítkovic Vladimírem Bailem. Podle mluvčí Fondu národního majetku Jany Víškové tak dozorčí rada našla náhradu za dosavadní vedení, které v neděli v noci odstoupilo.

Třinecké železárny nevyplatí za loňský rok dividendy. Jak uvedl předseda dozorčí rady Tomáš Chrenek, hutní firma loni vykázala čistý zisk 220 miliónů a tržby necelých 21 miliard korun.

Plzeňská teplárenská chce srovnat ceny tepla pro domácnosti a pro podnikatele. Zatím však platí, že během roku se cena tepla pro domácnosti nesmí zvýšit o více než 3,5 %. Vysvětluje finanční ředitel společnosti Tomáš Drápela.

Asi polovina akcionářů společností může přijít o hlasovací práva. Přes tisíc právnických a fyzických osob totiž nesplnilo oznamovací povinnost ke Komisi pro cenné papíry. Podle mluvčí Komise Radky Procházkové bez ní nemohou vykonávat svá práva a hrozí jim pokuta až 100 miliónů korun.

Asociace tureckých průmyslníků a obchodníků vyzvala Evropskou unii k zahájení vstupních rozhovorů s Tureckem. Podrobnosti přidává bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme