Ekonomické informace 26. 8. 2002

Právě ode dneška musí cestující už platit za kyvadlovou dopravu, kterou České dráhy zavedly 13. srpna na několika tratích jako pomoc městské hromadné dopravě v zatopené Praze. Používat mohou přestupní jízdenky městské hromadné dopravy, navíc některé spoje budou zrušeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Velká voda bude mít pravděpodobně za následek také zdražení majetkového pojištění. Pojišťovny vesměs neuvažují o zvýšení sazeb v nejbližší době, ale podle jejich představitelů k zvýšení pojistných sazeb díky enormním povodňovým škodám nakonec dojde. Zatím ale nedokážou říct, kdy a v jaké výši. Podle Milana Káni z pojišťovny Allianz zdražení pojištění závisí především na budoucích dohodách mezi pojišťovnami a jejich zajistiteli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Káňa o zdražování pojištění

Také další pojišťovny IPB, Česká pojištovna nebo Kooperativa se shodují na tom, že prioritou je co nejrychlejší vyplacení povodněmi postižených klientů a že o zvýšení pojistných sazeb se bude jednat v budoucnu.

Zatím 3 menší firmy z Pardubického kraje oznámily, že se připojí k Výzvě na dřívější zaplacení zálohy na daň z příjmu .Krajská hospodářská komora v Pardubicích v této souvislosti oslovila na 800 členských i nečlenských společností - získané finanční prostředky by měly pomoci zmírnit povodňové škody. Podle ředitele pardubické komory Františka Jarolíma se pravdobně připojí i další společnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

František Jarolím o výzvě

Zbavit se svých problémových aktiv - taková je snaha České konsolidační agentury. Do druhého kola soutěže o koupi balíku nebonitních pohledávek v účetní hodnotě 23 a půl miliardy korun postoupily společnosti PPF, Goldman Sachs a EC Group. Nejvyšší předběžnou nabídku 4,25 miliardy korun podala česká společnost EC Group. Podle mluvčího Konsolidační agentury Jiřího Pekárka všechny tři finanční skupiny teď mohou zahájit hloubkovou prověrku prodávaných aktiv a do 23. září musí předložit konečnou výši své nabídky na jejich odkup. Částka ale nemůže být nižší o více jak 20 procent proti předběžné nabídce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Pekárek o nabídce za odkup

Kolik utrácíme za nákupy v běžných obchodech? Odpověď na tuto otázku zveřejní právě dnes Český statistický úřad. Odborníci očekávají růst tržeb v maloobchodě o 3,2 desetiny procenta proti loňskému červnu. V květnu přitom meziroční zvýšení tržeb v maloobchodu činilo 2,6 procenta. Podle analytičky České spořitelny Heleny Horské ještě většímu nárůstu brání slabší výsledky našeho turistického ruchu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Helena Horská o výsledcích turistického ruchu

Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme