Ekonomické informace 27. 2. 2007

O situaci na dole Bílina bude dnes se zástupci Severočeských dolů jednat ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Siemens získal několikamiliardovou zakázku na modernizaci uhelné elektrárny Tušimice II. Slovensko bude chybějící elektrickou energii dovážet z Ukrajiny. Stovky milionů dolarů chtějí do průzkumu a těžby ropy v Rusku investovat Moravské naftové doly. Češi začínají přicházet na chuť biopotravinám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povrchový důl

Územní limity těžby hnědého uhlí na severu Čech jsou jablkem sváru mezi energetiky a ekology. O situaci na dole Bílina bude dnes se zástupci Severočeských dolů jednat ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Jak ale poznamenává mluvčí ministerstva Tomáš Bartovský, debata o limitech těžby je v podstatě nesmyslná.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Bartovský: Limity těžby

Koncern Siemens získal zakázku na modernizaci uhelné elektrárny Tušimice II za více než tři miliardy korun. Rozsah prací upřesňuje mluvčí společnosti Petr Sedláček.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Sedláček: Siemens zmodernizuje Tušimice II

Chybějící elektrickou energii po odstavení části jaderné elektrárny V1 v Jaslovských Bohunicích by Slovensko mělo dovážet z Ukrajiny. Dohodli se tak premiéře obou zemí Robert Fico a Viktor Janukovyč. Slovensko už muselo na základě dohody s Evropskou unií odstavit první blok bohunické jaderné elektrárny, čímž domácí výroba elektřiny klesla o desetinu. V příštím roce Slováci odstaví i druhý blok.

Stovky milionů dolarů chtějí do průzkumu a těžby ropy v Rusku investovat Moravské naftové doly. Největší česká těžařská společnost otevřela v Moskvě své zastoupení. Její záměry přibližuje mluvčí firmy Dan Plovajko.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Plovajko: Moravští těžaři v Rusku

Předepsané mýtné za osm týdnů provozu překročilo 780 milionů korun. Podle údajů Ředitelství silnic a dálnic je v mýtném systému, který na dálnicích a rychlostních silnicích funguje od 1. ledna, zaregistrováno přes 140.000 kamionů.

Češi začínají přicházet na chuť biopotravinám. Podle průzkumu agentury Green marketing stoupl v loňském roce prodej bio produktů o více než polovinu, a vyšplhal se tak přes hranici sedmi set milionů korun. Tento trend potvrzuje ředitel společnosti Jizerské pekárny Roman Kozák.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Kozák: Biopotraviny

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme