Ekonomické informace 27. 9. 2002

Ve Washingtonu začínají výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Balík pohledávek České konsolidační agentury by měl být vítězné EC Group prodán do 18. října. Dodatečný příspěvek půl miliardy korun na opravu silnic a železnic projedná příští týden vláda. Českým pivem roku se mezi světlými ležáky stalo Starobrno Medium; v kategorii světlých výčepních piv zvítězilo Starobrno Tradiční.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Světovou ekonomiku významně ovlivní vyšší ceny ropy. Ve Washingtonu, kde dnes začínají výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, to prohlásil její prezident James Wolfensohn. Ceny ropy v uplynulých týdnech vyšplhaly na 19měsíční maxima kvůli obavám z útoku Spojených států na Irák.

Česká delegace na výročním zasedání mimo jiné potvrdí další spolupráci se Světovou bankou. Uvedla to zástupkyně naší země v této instituci Jana Matesová.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Matesová: Výroční zasedání Světové banky

Akcie na pražské burze se vyhouply na dvoutýdenní maximum. Hlavní měrou se o to podle obchodníků zasloužilo oživení zahraničních burz, které přitáhlo další kupce. Index PX 50 posílil o 1 procent na 452,5 bodu.

Balík pohledávek České konsolidační agentury by měl být vítězné EC Group prodán do 18. října. Ta za pohledávky zaplatí 3 miliardy a 400 miliónů korun, což je o 34 miliard méně než jejich nominální hodnota. Jak potvrdil mluvčí České konsolidační agentury Jiří Pekárek, strany mohou využít odkladu o 21 dnů.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Pekárek: Prodej pohledávek ČKA

Zájem o spotřebitelské úvěry neustále stoupá. Potvrdil to výzkum agentury NFO AISA pro GE Capital Bank. Její mluvčí Jan Hainz přidává podrobnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Hainz: Zájem o spotřebitelské úvěry

Dodatečný příspěvek půl miliardy korun na opravu silnic a železnic projedná příští týden vláda. Dotaci by vyplatil Fond národního majetku Státnímu fondu dopravní infrastruktury. Ten už podle ředitele Pavla Švagra uvolnil stejnou čásku ze svého rozpočtu.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Švagr: Fond dopravy

Evropská unie vyčlenila na stavbu německé dálnice z Drážďan směrem na Prahu 277 miliónů eur. Jak informovalo německé ministerstvo dopravy v Berlíně, příspěvek z fondu pro regionální rozvoj umožní komunikaci včas dostavět do roku 2005. Na české straně dokončení tahu na Drážďany zatím vázne na úseku přes České středohoří.

Českým pivem roku se mezi světlými ležáky stalo Starobrno Medium. V kategorii světlých výčepních piv zvítězilo Starobrno Tradiční. Soutěž vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven společně s Výzkumným ústavem pivovarnickým a sladařským a porotu tvoří většinou sládkové ze všech přihlášených pivovarů.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme