Ekonomické informace 29. 1. 2002

Družstevní záložny se bojí, že nepřežijí vstup republiky do Evropské unie. Největší hrozbu vidí v současné verzi takzvané Euronovely zákona o spořitelních a úvěrních družstvech. Prodej třetí licence pro sítě UMTS vláda zatím neplánuje. Prohlásil to ministr dopravy a spojů Jaromír Schling po jednání kabinetu, který schválil výsledky výběrového řízení na první dvě licence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Družstevní záložny se bojí, že nepřežijí vstup republiky do Evropské unie. Největší hrozbu vidí v současné verzi takzvané Euronovely zákona o spořitelních a úvěrních družstvech. Na rozdíl od Unie, která požaduje minimální výši kapitálu přibližně 33 miliónů korun, Euronovela navrhuje 40 miliónů a navíc stanovuje jako jediný zdroj členské vklady. Podle mluvčího státního Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami Oldřicha Zajíce by tyto podmínky splnily nanejvýš dvě největší tuzemské kampeličky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oldřich Zajíc: Přežily by nejvýš dvě kampeličky

Novela zákona o spořitelních a úvěrních družstvech je na programu schůze poslanecké sněmovny, která začíná dnes.

Prodej třetí licence pro sítě UMTS vláda zatím neplánuje. Prohlásil to ministr dopravy a spojů Jaromír Schling po jednání kabinetu, který schválil výsledky výběrového řízení na první dvě licence. Parlamentu oznámí, že namísto planovaných 20 miliard korun získala jen necelých 7 a půl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Schling o třetí licenci na UMTS

Vláda urychlí dostavbu dálnice D11 z Poděbrad do Hradce Králové tak, aby se ještě letos začala dálnice stavět. Kabinet se na tom usnesl na výjezdním zasedání v Hradci Králové při projednávání ekonomické situace kraje.

Téměř 1 miliardu a 700 miliónů korun investují letos České dráhy do modernizace vozového parku a nákupu nových lokomotiv a vagónů. Jak řekl Pavel Tesař z tiskového oddělení drah, je tato investice o 28 procent vyšší než loni a bude rozdělena jak mezi nákladní, tak i mezi osobní dopravu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Tesař o modernizaci Českých drah

Severomoravské vodovody a kanalizace začaly dodávat pitnou vodu pro stotisícové polské město Jastrzembje Zdroj. Jde o první přeshraniční projekt tohoto druhu u nás. Generální ředitel podniku Miroslav Kyncl uvedl, že tak bude lépe využit stávající velkokapacitní vodárenský systém, který je svým rozsahem největším ve střední Evropě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Kyncl o dodávce vody pro Polsko

Praha bude zřejmě jediným naším regionem, který nebude mít nárok na rozvojovou pomoc z fondů EU.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich: Praha nebude čerpat dotace z rozvojových fondů

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme