Ekonomické informace 29. 10. 2002

Ropa na světových trzích zlevňuje. Majitelé motocyklů zaplatí za povinné ručení na příští rok vesměs méně než letos. Město Rumburk začalo budovat 30hektarovou průmyslovou zónu. Na západ od našich hranic tak optimističtí nejsou. V Německu se bojí, že chystané daňové a fiskální plány jejich vlády zastaví už tak pomalý ekonomický růst v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Ropa na světových trzích zlevňuje. Během minulého týdne ztratila na ceně více než dva dolary. V pozadí stojí vztah Spojených států k Iráku - obchodníci doufají v možný kompromis.

Majitelé motocyklů zaplatí za povinné ručení na příští rok vesměs méně než letos. Výjimkou jsou motorky nejsilnějších kubatur - tam povinné ručení u většiny pojišťoven zdraží.

Město Rumburk začalo budovat 30hektarovou průmyslovou zónu. Investice za zhruba 85 miliónů korun by měla být dokončena do poloviny příštího roku. Město doufá, že přiláká investory, kteří by mohli zaměstnat 800 až 1000 lidí.

Na západ od našich hranic tak optimističtí nejsou. V Německu se bojí, že chystané daňové a fiskální plány jejich vlády zastaví už tak pomalý ekonomický růst v zemi. Uvedl to hospodářský institut Ifo s tím, že index podnikatelského klimatu v říjnu klesl o další jedno procento. Pesimistický postoj tamních podnikatelů je dlouhodobý. Nálada v německých podnicích v říjnu klesala už pátý měsíc za sebou.

Premiér Vladimír Špidla si pochvaloval výsledky Kodaňské schůzky. Řekl, že rozšíření Evropské unie je nezvratné a České republice nic nebrání ukončit vstupní rozhovory ještě v letošním roce. Špidla si myslí, že peníze na rozšíření, o kterých v pátek rozhodl summit unie, jsou dobrým úvodem pro vyjednávání. I když plánované nižší zemědělské dotace je nutné nějak kompenzovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Špidla o kompenzaci nižších zemědělských dotací

Vláda podepsala v polovině října s Evropskou unií dodatkový protokol k asociační dohodě, který umožňuje nalít státní peníze do restrukturalizace hutí. A pomoci tak zadluženým ocelárnám. Jak to využijí Válcovny plechu Frýdek - Místek, to vysvětluje jejich mediální zástupkyně Eva Kijonková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Kijonková o restrukturalizaci

Společnost MUZO, která spravuje většině našich bank peněžní bankomaty, svolala na dnešek valnou hromadu. Jak řekl mluvčí Jiří Tráva, zúčastnit se může každý akcionář, který bude uveden ve výpisu zaknihovaných cenných papírů ke dni 22.10.2002.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Tráva o tom, kdo se může zúčastnit

Mladoboleslavská automobilka sbírá další vavříny. Škoda Superb, která se v Británii prodává od jara, získala tento víkend ve Skotsku ocenění luxusní vůz roku. Asociace skotských automobilových novinářů dala českému výrobku přednost před vozy značek Mercedes Benz E a Renault.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme