Ekonomické informace 29. 11. 2004

Obchodnícky zaměstnává předvánoční vyvrcholení sezóny. Hovoříme také o o náboru zaměstnanců do automobilky Toyota Peugeot Citroen v Kolíně a naopak o redukcu pracovníků v německém automobilovém závodu Opel. Níže se také dozvíte, že klienti Pražských vodovodů a kanalizací mohou od dneška platit za služby v zákaznickém centru na Vinohradech platební kartou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční výzdoba | Foto: Miroslav Konvalina

Obchodníci se připravují na předvánoční nápor klientů. Ale ještě před nimi se na vysoké tržby mohou těšit média. Právě za inzerci totiž firmy jen během října a listopadu vydají téměř čtvrtinu celkových nákladů na reklamu - asi čtyři miliardy korun. Největší část této sumy, jak říká Štěpán Wolde ze společnosti Arbo Media, získají televizní stanice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Š. Wolde: Televizní reklama

Až deset tisíc korun nabízí automobilka Toyota Peugeot Citroen svým budoucím zaměstnancům jako příspěvek na přestěhování. Firma shání 3000 lidí do svého provozu u středočeského Kolína. Dnes podle mluvčího společnosti Matěje Matolí chce automobilka zaměstnance nasbírat v Novém Jičíně na severu Moravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Matolí: Nábor zaměstnanců

Naopak méně zaměstnanců než dosud by měla mít německá automobilka Opel. O jejich osudu i o budoucnosti firmy dnes bude v Rüsselsheimu rozhodovat vedení společnosti. Za účasti evropského šéfa Hendersona se sejde dozorčí rada koncernu General Motors, do něhož Opel patří. Zároveň, jak dodává náš zpravodaj v Německu David Šťáhlavský, bude management jednat se závodní radou o sanačním programu automobilky.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Opel

Ještě jeden měsíc se mohou hlásit české firmy, které mají zájem dodávat produkty a výrobní technologie pro automobilku Kia Motors Slovakia. K tomu prý postačí, když vyplní dotazník na internetových stránkách agentury pro podporu podníkání a investic CzechInvestu, připomíná mluvčí agentury Jana Víšková.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Kia Motors Slovakia

Plzeňská Škoda Holding bude mít v ruském Novosibirsku firmu na výrobu trakčních výzbrojí pro elektrické lokomotivy se zhruba tisícovkou lidí. Smlouvu o založení společného podniku dnes podepíše její vedení s ruskou skupinou Dedal Group, která vyrábí osobní vagony. Obě strany budou mít v nové firmě padesátiprocentní podíl. Rusko, respektive bývalé země Sovětského svazu jsou největším zákazníkem Škodovky, protože konkurenční značky se zde kvůli náročným klimatickým výkyvům neprosadily.

Klienti Pražských vodovodů a kanalizací mohou od dneška platit za služby v zákaznickém centru na Vinohradech platební kartou. Radiožurnálu to řekla mluvčí firmy Marcela Dvořáková. Firma se podle mluvčí Marcely Dvořákové bude teprve rozhodovat, jestli službu rozšíří i na kontaktní centrum v Hostivaři.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Dvořáková: Platba kartou

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme