Ekonomické informace 29. 4. 2002

Vláda dnes projedná návrh financování výstavby dálnice D 47 z Lipníka nad Bečvou. Kabinet zřejmě také posoudí nabídky dvou zájemců o koupi majoritního podílu státu v Českém Telecomu. České dráhy přepravily v prvním čtvrtletí 49 milionů 400 tisíc cestujících - tedy stejně jako za stejné loňské období. Společnost Lekov Blovice na Plzeňsku získala další zajímavou zakázku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

Termín pro odevzdání nových nabídek totiž vypršel v pátek. Podle neověřených informací pravděpodobně nebudou nabízené částky o mnoho vyšší než ty původní. A to i přesto, že vláda minulý týden zvýšila hodnotu podniku. Bez výběrového řízení ho totiž určila národním operátorem. Jeho úkolem bude poskytovat státní správě přednostně služby v případě krizových situací.

Konkurenčním operátorům se to samozřejmě nelíbí. Podle mluvčí Aliatelu Martiny Kemrové, jde o veřejnou podporu narušující hospodářskou soutěž a o další krok v procesu navyšování hodnoty Telecomu před jeho prodejem.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kemrová: Porušení hospodářské soutěže

České dráhy přepravily v prvním čtvrtletí 49 milionů 400 tisíc cestujících - tedy stejně jako za stejné loňské období. Tržby z osobní přepravy vzrostly o 16 procent na jednu miliardu a 100 miliónů korun. Podle tvrzení odborů ale měla přeprava kvůli lednovému zdražení do března klesnout o zhruba 20 procent. Mluvčí Českých drah Zdeňka Celá, ale trvá na tom, že nová cenová nabídka byla postavena správně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Celá: Cenová nabídka ČD

Společnost Lekov Blovice na Plzeňsku získala další zajímavou zakázku. Lekov vyrábí elektromechanické komponenty pro trakční a kolejová vozidla - tedy pro lokomotivy, tramvaje, trolejbusy a vozy metra. Více už ví Jana Mertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Mertová: Nová zakázka Lekov Blovice

Evropská unie už si spočítala, na kolik ji přijde rozšíření o 12 dalších zemí včetně České republiky. Komisař pro zemědělství Franz Fischler pro dnešní vydání týdeníku Fokus uvedl, že každý obyvatel Unie bude muset dát ze své kapsy 25 eur. Více náš Bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrcih: Rozšíření EU - cena

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme