Ekonomické informace 29. 8. 2005

Polská společnost PKN Orlen získala hlasovací práva v Unipetrolu. Komise pro cenné papíry totiž schválila její nabídku na odkup akcií společností v holdingu Unipetrol. Učinila tak poté, co PKN zvýšila cenu za akcie Unipetrolu ze 135 na 139 korun. Další ceny nezměnila, takže nabízí za akcie podniku Paramo 978 korun a za akcie Spolany 155 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká národní banka | Foto: Václav Šedý

Prezident Václav Klaus dnes jmenuje do čela Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže bývalého náměstka ministra průmyslu a obchodu Martina Pecinu.

Prezident Klaus dnes také otevře novou výrobní linku v podniku Vitana Byšice. Zajímavé na tom je, že Vitana je největší norskou investicí u nás. Vzhledem k rostoucí ekonomické síle Skandinávských zemí se dá očekávat, že se budou častěji poohlížet po možnostech investovat v zahraničí. Vitana patří koncernu Rieber and Son, jeho ředitelem je Morten Vike.

Přehrát

00:00 / 00:00

Morten Vike: Nová výrobní linka Vitany Byšice

Česká obchodní inspekce překročila své pravomoci, když kontrolovala restaurace a některé z nich kvůli závažným hygienickým nedostatkům zavřela. Tvrdí to hlavní hygienik Michael Vít s tím, že je to pravomoc hygieniků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michael Vít: Překročení svých pravomocí ČOI

S tím ale rozhodně nesouhlasí Česká obchodní inspekce. Její ústřední ředitel Jiří Pěkný má pro své tvrzení podle svých slov oporu v zákoně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Pěkný: Překročení svých pravomocí ČOI

Během dnešního dne se Hlavní hygienik Michael Vít a ředitel Obchodní inspekce Jiří Pěkný sejdou, aby si vztahy a pravomoci mezi oběma organizacemi vyjasnili.

České pojišťovny vybraly v prvním pololetí letošního roku přes 60 miliard korun na pojistném, to znamená o šest desetin procenta méně než loni. Největší propad zaznamenaly u jednorázového pojištění - 25 procent, naopak nejvíce vzrostl zájem o takzvané běžně placené pojistné - o více než 10 procent. Podle Jana Kábrta z České asociace pojišťoven tak celkově náš pojistný trh stagnuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kábrt: Stagnace pojistného trhu

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme