Ekonomické informace 30. 1. 2002

Návrh na financování členství deseti nováčků v Evropské unii bude dnes projednávat Evropská komise. Fond národního majetku a německá společnost RWE Gas AG podepsaly smlouvu o prodeji akciové společnosti Transgas a regionálních distribučních firem. O prodeji plynárenství za 130 miliard Kč RWE rozhodla vláda loni v prosinci. V Táboře se dnes sejde valná hromada Harvardského průmyslového holdingu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro | Foto: Evropská komise

Návrh na financování členství deseti nováčků v Evropské unii bude dnes projednávat Evropská komise. Jedná se o klíčový dokument, od něhož se budou odvíjet tempo i kvalita rozšíření. Podrobnosti přidává bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich o jednání Evropské komise

Fond národního majetku a německá společnost RWE Gas AG podepsaly smlouvu o prodeji akciové společnosti Transgas a regionálních distribučních firem. O prodeji plynárenství za 130 miliard Kč RWE rozhodla vláda loni v prosinci. RWE by měla uhradit celou výši kupní ceny pátý pracovní den po splnění všech odkládacích podmínek stanovených ve smlouvě.

V Táboře se dnes sejde valná hromada Harvardského průmyslového holdingu. Svolává ji skupina nejsilnějších akcionářů, mezi kterými jsou i společnosti se sídlem na Kypru. O programu informuje generální ředitel Harvardského průmyslového holdingu Josef Nový.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Nový o valné hromadě

Sdružení na ochranu drobných akcionářů Harvardu - tzv. OSMA tvrdí, že valná hromada je zbytečná. Podle předsedy sdružení Karla Staňka totiž Holding nesmí odkupovat akcie od akcionářů, mimo jiné proto, že je v likvidaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Staněk: Holding je v likvidaci

Poslanecká sněmovna má na programu nynější schůze novely bankovních zákonů. Cílem je mimo jiné posílit bezpečnost peněz v bankách, a to vytvořením registru úvěrů. Vysvětluje člen bankovní rady České národní banky Pavel Racocha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Racoch o novele bankovních zákonů

Japonská společnost Matsushita chce do plzeňského závodu přijmout pro nadcházející fiskální rok od letošního dubna do března 2003 dalších 300 zaměstnanců. V podniku nyní pracuje přibližně 1700 lidí. Ve druhé polovině letošního roku firma počítá se zavedením dvousměnného provozu, který by zvýšil roční výrobu televizorů přibližně o 100 tisíc na 1 milión 200 tisíc kusů.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme