Ekonomické informace 30. 4. 2007

Ministerstvo financí upravilo některé z návrhů reformy veřejných financí. Firma Eni, která provozuje čerpací stanice Agip, koupí od společnosti ExxonMobil její síť čerpacích stanic Esso v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Ze čtyřdenní návštěvy Ruska se včera vrátil prezident Václav Klaus a delegace českých politiků a podnikatelů. Do Ruska míří také ČEZ. Slovensko by mohlo splnit kritéria pro přijetí eura už za tři měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Ministerstvo financí upravilo některé z návrhů reformy veřejných financí. Přihlédlo tak k připomínkám odborníků, které na ministerstvo po zveřejnění původní podoby reformy přišly. Hlavní změny popsala náměstkyně ministra financí Dana Trezziová.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Trezziová: Reforma veřejných financí

Firma Eni, která provozuje čerpací stanice Agip, koupí od společnosti ExxonMobil její síť čerpacích stanic Esso v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Celkem jde o 102 čerpací stanice, z toho 43 jsou na našem území. Uvedly to obě společnosti v tiskové zprávě. Exxon Mobil se rozhodla k odchodu z České republiky kvůli nedostatečnému podílu na trhu.

Ze čtyřdenní návštěvy Ruska se včera vrátil prezident Václav Klaus a svita českých politiků a podnikatelů. Jaký efekt reprezentativní výprava přinese, to v závěru cesty zhodnotil pro Český rozhlas ministr financí Miroslav Kalousek.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kalousek: Návštěva v Rusku

Na zajímavosti česko-ruské ekonomické spolupráce se podíváme podrobněji s naším zpravodajem Davidem Štáhlavským v Ekonomickém magazínu Radiožurnálu.

Také ČEZ míří do Ruska. Bude se tam podílet na výrobě elektřiny. Podnik už podepsal dohodu o strategickém partnerství s ruským výrobcem elektřiny TGK-4. Tím připravil založení prvního společného podniku s ruskou - donedávna monopolní - skupinou RAL. Jaký bude první společný projekt, popsala mluvčí ČEZu Eva Nováková.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Nováková: ČEZ míří do Ruska

Slovensko by mohlo splnit kritéria pro přijetí jednotné evropské měny už za tři měsíce. Uvedl to předseda slovenské vlády Robert Fico s tím, že už letos v srpnu by mohla být stoprocentně splněna kritéria hlavně pokud jde o inflaci. Ostatní podmínky, jako je kurzová stabilita, veřejný dluh a výše úrokových sazeb, naplňuje Slovensko už teď. Potřebuje ještě snížit schodek veřejných financí a stlačit inflaci.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme