Ekonomické informace 31. 1. 2002

Země visegrádské čtyřky považují nerovnocenné platby z evropských fondů zemědělcům za nepřijatelné. Evropská komise totiž navrhuje, aby po přijetí kandidátských zemí do unie dotace začínaly ve srovnání s dosavadními členy na úrovni 25 procent v roce 2004 a teprve postupně stoupaly na sto procent v roce 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro | Foto: Evropská komise

Na 3,4 procenta odhaduje Ministerstvo financí letošní růst hrubého domácího produktu. Pozměnilo tak dosavadní prognózy, které předpovídaly 3,8 procenta. Podle mluvčí resortu financí Jany Vargové se dá očekávat stabilizace dynamiky českého hospodářství.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Vargová: Progóza ekonomiky

Snížení dosavadních makroekonických prognóz analytici očekávali. V praxi totiž předpokládají, ve srovnání s loňským rokem, nižší daňové příjmy, další nárůst nezaměstnanosti a vyšší výdaje v sociální oblasti. Podle Davida Marka z Patria Finance bude vývoj v podstatě příznivý.

Přehrát

00:00 / 00:00

D.Marek k prognóze

Licitací dnes končí druhé kolo výběrového řízení na prodej tří balíků regionálně zaměřených pohledávek v celkové hodnotě 40 miliónů korun. Ty nabídla k prodeji Česká konsolidační agentura. Všechny pohledávky vznikly na základě vypovězených leasingových smluv a Konsolidační agentura je získala od České spořitelny. Jak uvedl mluvčí Jiří Pekárek Česká konsolidační agentura prodá poprvé v historii pohledávky formou přímé dražby zájemci s nejvyšší nabídkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Pekárek: Dražba pohledávek

Evropská komise není spokojena s hospodařením Portugalska a Německa. Tvrdí, že zvláště Německo by svou špatnou rozpočtovou disciplinou mohlo ohrozit stabilitu celé eurozony. Podrobnosti přidává náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M.Fridrich:EU k Německu a Portugalsku

V New Yorku dnes začíná Světové ekonomické forum. Informuje naše zpravodajka Olga Krupauerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O.Krupauerová: Světové ekonomické fórum

Český vývoz do druhé nejlidnatější země planety Indie letos obohatí zásahová vozidla, která budou v pohotovosti na mezinárodních letištích v Dillí, Bombaji a Kalkatě. Po úspěchu Tatry na indickém trhu se tak osvědčený tatrovácký podvozek uplatní též s nástavbou vyrobenou firmou THT Polička, která získala dodávky 43 hasičských vozů za více než 300 miliónů korun.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme