Ekonomické informace 31. 12. 2001

V posledních Ekonomických informacích roku 2001 hovoříme o zdražení energií, které nás čeká hned na Nový rok u elektřiny a tepla. Právě upynutím silvestrovského dne končí i platnost vyhlášky ministerstva financí o nájemném z bytu a úhradě za plnění poskytovaná s užíváním bytu, a tak nájemné bude od příštího roku stanoveno cenovým výměrem. Co v něm je? O tom také v tomto příspěvku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektrické vedení

90 Dnes a zítra se v jaderné elektrárně Temelín zastaví zkušební testy. Výkon reaktoru je stabilizován na procentech. Zkoušky energetického spouštění začnou zase 2. ledna.

Organizace zemí vyvážejících ropu se dohodla, že od 1. ledna sníží těžbu. Cena ropy po tomto rozhodnutí stoupla. Lonýnská ropa brent zdražila na 20 dolarů 32 centů za barel. Další růst ceny se ale neočekává.

Zato v České republice stoupnou od zítřka ceny energií. Pro domácnosti zdraží elektřina téměř o 10% a o 16 korun na gigajoul se zvednou ceny tepla. Jak to bude s plynem, o tom už více předseda energetického regulačního úřadu Pavel Brychta.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Brychta: Ceny plynu

Dnes končí platnost vyhlášky ministerstva financí o nájemném z bytu a úhradě za plnění poskytovaná s užíváním bytu. Nájemné bude od příštího roku stanoveno cenovým výměrem. Co v něm je, vysvětlil ředitel odboru cenové politiky ministerstva financí Pavel Maštálka.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Maštálka: Cenový výměr nájemného

Poslední den roku obvykle stoupá prodej alkoholu. Letos jdou na dračku šumivá vína. Zřejmě padne i loňský prosincový rekord v prodeji šumivých vín společnosti Bohemia Sekt Starý Plzenec. Ta by měla k dnešnímu dni prodat více než 3 miliony 600 tisíc lahví. Potvrdil to generální ředitel společnosti Josef Vozdecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Vozdecký: Bohemia Sekt

Daří se i společnosti Stock Plzeň - Božkov. Ta by letos měla prodat 25 a půl milionu litrů lihovin. Přitom hlavně fernet je stále oblíbenější i v zahraničí. Zjistila to Jana Mertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Mertová: Stock Božkov

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme