Ekonomické informace 4. 5. 2004

Vláda chce přinutit podnikatele k zavedení registračních pokladen. Premiér Vladimír Špidla přiznal, že vláda výrazně nepostoupila při zlepšování podnikatelského prostředí. Téměř o padesát procent se budou zvětšovat nouzové zásoby ropy v České republice. Ceny ropy na světových trzích stále zůstávají na vysoké úrovni. Za porušení burzovních předpisů zaplatí spoluzakladatel a hlavní osoba společnosti Microsoft Bill Gates pokutu 800.000 dolarů, což je asi 23 milionů Kč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna

Vláda chce přinutit podnikatele k zavedení registračních pokladen. Návrh zákona začne dnes projednávat poslanecká sněmovna. Jeho kritici tvrdí, že to jen dál zhorší podnikatelské prostředí u nás a zdraží podnikání. Podle Marka Zemana, mluvčího ministerstva financí, registrační pokladny pomohou v boji s šedou ekonomikou a naopak podnikatelské prostředí zlepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zeman: Registrační pokladny

Premiér Vladimír Špidla přiznal, že vláda výrazně nepostoupila při zlepšování podnikatelského prostředí. S podnikateli se neshodl na zavedení minimální daně a připravovaném návrhu, aby zaměstnavatelé platili zaměstnancům první dva týdny pracovní neschopnosti. To zdůvodňuje viceprezident Hospodářské komory Jan Wisner.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Wisner o výhradách podnikatelů

Téměř o padesát procent se budou zvětšovat nouzové zásoby ropy v České republice. O novele zákona, který zásoby upravuje budou dnes jednat poslanci. Podle místopředsedy hospodářského výboru sněmovny Oldřicha Vojíře z ODS se zásoby budou zvyšovat z šedesáti na osmdesát dní spotřeby v první vlně, v druhé do konce roku až na 85 dní.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Vojíř: Zásoby ropy

Ceny ropy na světových trzích stále zůstávají na vysoké úrovni. Mezinárodní agentura pro energii oznámila, že to nejvíce ohrožuje hospodářství eurozóny. Trvale vysoké ceny této suroviny by mohly oslabit růst ekonomiky v těchto zemích o půl procentního bodu. To by mělo negativní dopad i na českou ekonomiku.

Za porušení burzovních předpisů zaplatí spoluzakladatel a hlavní osoba společnosti Microsoft Bill Gates pokutu 800.000 dolarů, což je asi 23 milionů Kč. Americká Federální obchodní komise oznámila, že už se s Gatesem dohodla na výši pokuty a že s ní Gates souhlasil. Gates ve dvou případech nenahlásil nákup akcií s hlasovacími právy, přestože to byla jeho povinnost.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme