Ekonomické informace 4. 6. 2001

V chomutovské průmyslové zóně bude dnes otevřen nový průmyslový závod. Sagem prodá svůj nový závod v Kladně kanadské firmě Celestika. Chemopetrol Litvínov se v roce 2003 stane největším výrobcem polypropylenu ve střední Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příliv zahraničních investic do České republiky pokračuje. V průmyslové zoně v Chomutově bude dnes otevřen nový závod americké firmy Parker Hannifin Industrial. Jak informuje Jarmila Kubíková, Český rozhlas Ústí nad Labem, bude u toho premiér Miloš Zeman.

Francouzský výrobce mobilních telefonů Sagem, který před nedávnem uvedl do provozu novou výrobní halu v průmyslové zóně Kladno-jih, prodá svůj závod kanadské společnosti Celestika. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, zaměstnanci se o svá místa bát nemusejí.

Moderní minihuť v ostravské Nové huti už válcuje plechy v atraktivních tloušťkách 2 až 3 milimetry. Aby mohla minihuť vyrábět naplno, zbývá ještě doladit software, který řídí válcovací proces. Jak uvedl ředitel Nové huti pro výrobu a nákup František Chowaniec, zvyšování výkonů a spolehlivosti minihutě je zásluhou zaměstnanců společnosti, protože kontrakt s hlavním dodavatelem technologie firma ukončila.

Chemopetrol Litvínov se koncem roku 2003 stane největším výrobcem polypropylenu ve střední Evropě. Začal totiž stavět nový výrobní závod za 2 miliardy 400 milionů korun. Chemopetrol také rozšíří výrobu etylenu a polyetylenu - celkově se tak investice vyšplhají až na 8 a půl miliardy korun. Podle generálního ředitele Chemopetrolu Miroslava Kulihy se ale vyplatí.

Organizace zemí vyvážejících ropu diskutuje o nutnosti nahradit zastavení iráckých dodávek. Irák totiž oznámil, že ode dneška zastavuje vývoz ropy na protest proti rozhodnutí Rady bezpečnosti prodloužit platnost humanitárního programu "ropa za potraviny" pro Irák jen o měsíc namísto obvyklých šesti měsíců. Pozorovatelé soudí, že irácké rozhodnutí povede ke zvýšení cen ropy na mezinárodních trzích.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme