Ekonomické informace 4. 6. 2001

V chomutovské průmyslové zóně bude dnes otevřen nový průmyslový závod. Sagem prodá svůj nový závod v Kladně kanadské firmě Celestika. Chemopetrol Litvínov se v roce 2003 stane největším výrobcem polypropylenu ve střední Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příliv zahraničních investic do České republiky pokračuje. V průmyslové zoně v Chomutově bude dnes otevřen nový závod americké firmy Parker Hannifin Industrial. Jak informuje Jarmila Kubíková, Český rozhlas Ústí nad Labem, bude u toho premiér Miloš Zeman.

Francouzský výrobce mobilních telefonů Sagem, který před nedávnem uvedl do provozu novou výrobní halu v průmyslové zóně Kladno-jih, prodá svůj závod kanadské společnosti Celestika. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, zaměstnanci se o svá místa bát nemusejí.

Moderní minihuť v ostravské Nové huti už válcuje plechy v atraktivních tloušťkách 2 až 3 milimetry. Aby mohla minihuť vyrábět naplno, zbývá ještě doladit software, který řídí válcovací proces. Jak uvedl ředitel Nové huti pro výrobu a nákup František Chowaniec, zvyšování výkonů a spolehlivosti minihutě je zásluhou zaměstnanců společnosti, protože kontrakt s hlavním dodavatelem technologie firma ukončila.

Chemopetrol Litvínov se koncem roku 2003 stane největším výrobcem polypropylenu ve střední Evropě. Začal totiž stavět nový výrobní závod za 2 miliardy 400 milionů korun. Chemopetrol také rozšíří výrobu etylenu a polyetylenu - celkově se tak investice vyšplhají až na 8 a půl miliardy korun. Podle generálního ředitele Chemopetrolu Miroslava Kulihy se ale vyplatí.

Organizace zemí vyvážejících ropu diskutuje o nutnosti nahradit zastavení iráckých dodávek. Irák totiž oznámil, že ode dneška zastavuje vývoz ropy na protest proti rozhodnutí Rady bezpečnosti prodloužit platnost humanitárního programu "ropa za potraviny" pro Irák jen o měsíc namísto obvyklých šesti měsíců. Pozorovatelé soudí, že irácké rozhodnutí povede ke zvýšení cen ropy na mezinárodních trzích.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme