Ekonomické informace 5. 11. 2001

Československá obchodní banka dnes začne převádět na Českou konsolidační agenturu takzvané černé úvěry, které zdědila po koupi Investiční a Poštovní banky. Komise pro cenné papíry vydala povolení k činnosti prvním zahraničním fondům. Severomoravská energetika uzavřela výběrové řízení na dodavatele elektrické energie pro příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Československá obchodní banka dnes začne převádět na Českou konsolidační agenturu takzvané černé úvěry, které zdědila po koupi Investiční a Poštovní banky. Jde většinou o nesplácené úvěry, které Československá obchodní banka nechce. Podle seznamu, z něhož cituje dnešní vydání týdeníku Euro, jde o pohledávky za 640 klienty v celkové výši 54,5 miliardy korun. Původně se počítalo s problémovými aktivy v hodnotě 46 miliard.

Komise pro cenné papíry vydala povolení k činnosti prvním zahraničním fondům. Komise eviduje 21 žádostí o povolení pro působení zhruba 300 zahraničních fondů. Podle mluvčí Radky Procházkové nebudou moci zahraniční fondy, které nezažádají o povolení, působit na českém trhu. Toto opatření vyplývá z novely zákona o investičních společnostech a investičních fondech, která vstoupila v platnost k 1. lednu letošního roku. Na zahraniční fondy se přitom vztahovalo roční přechodné období.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radka Procházková o nových povoleních

Severomoravská energetika uzavřela výběrové řízení na dodavatele elektrické energie pro příští rok. Reagovala tak na rozhodnutí ČEZu, který nepřijal ani jeden z jejích tří návrhů na uzavření smlouvy. Podle Pavla Nováčka z tiskového odboru SME byl tendr vypsán na dodávku elektřiny v jednotlivých kalendářních měsících roku 2002 v celkovém objemu asi 3,5 milionu megawat hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Nováček o tendru

Lanex Bolatice, výrobce velkoobjemových vaků, textilních lan pro lodní průmysl a horolezectví, mění strategii prodeje v zahraničí. V Evropě a na americkém kontinentě založí společně s partnery svoje dceřiné společnosti. Ty pak budou prodávat výrobky pod značkou Lanex, což minulá distribuční síť neumožňovala. Jak uvedl marketingový ředitel Lanexu Karel Špirek, první dceřiná společnost vznikne v příštím roce v Německu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Špirek o první dceřiné společnosti

Navzdory krizi v letecké dopravě získal evropský výrobce Airbus lukrativní zakázku. Spojené arabské emiráty si objednaly celkem 58 letadel od Airbusu a Boeingu za 15 miliard dolarů, což je jedna z největších zakázek v historii letectví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti má náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme