Ekonomické informace 5. 2. 2002

Nová huť má šanci získat soukromého investora. Vláda totiž rozhodla o tom, že zahájí jednání se společností Ispat International o prodeji 67 procent akcií společnosti, které dosud drží stát. Odbory ale i přes rozhodnutí vlády neustoupily od stávkové pohotovosti a plánují stále protestní akce. Nová huť i přes rozbíhající se privatizační proces musí především vyrábět a prodávat svou produkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslový podnik | Foto: Jan Rosenauer

Nová huť má šanci získat soukromého investora. Vláda totiž rozhodla o tom, že zahájí jednání se společností Ispat International o prodeji 67 procent akcií společnosti, které dosud drží stát. Podle ministra financí Jiřího Rusnoka se ale nedá očekávat příliš vysoký výnos z privatizace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Rusnok: Vysoký výnos se čekat nedá

Odbory ale i přes rozhodnutí vlády neustoupily od stávkové pohotovosti a plánují stále protestní akce. Chtěli totiž, aby se restrukturalizace hutnictví nejdřív projednala v tripartitě a trvají, jak řekl odborový předák Nové huti Werner Stuchlík, i na podpisu smlouvy s privatizačním poradcem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Werner Stuchlík trvá na podpisu smlouvy s privatizačním poradcem

Nová huť i přes rozbíhající se privatizační proces musí především vyrábět a prodávat svou produkci. Její management se dohodl s Ostravsko-karvinskými doly na objemech a cenách černého uhlí pro letošní rok. Výsledkem, jak řekl mluvčí Nové huti Ivo Čelechovský, je dodatek ke stávající kupní smlouvě pro období od roku 1999 až 2003.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivo Čelechovský o dodatku ke smlouvě

Nad pojišťovnou Certusia se smráká, plnění klientských smluv je ohroženo. Certusia totiž čelí návrhu na konkurs a o dalším osudu jejich klientů rozhoduje Ministerstvo financí. Tomu totiž nucený správce pojišťovny Pavel Krýl navrhl převod smluv Certusie na Českou podnikatelskou nebo Union pojišťovnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Krýl o návrzích

Ve Francii skončilo osmileté vyšetřování korupčního skandálu kolem ropné společnosti Elf Aquitaine. Výsledkem, jak informuje náš zpravodaj Milan Fridrich, je obvinění 40 osob včetně bývalých ministrů několika francouzských vlád.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich o vyšetřování

Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme