Ekonomické informace 5. 4. 2002

Československá obchodní banka dokončila převod třetí části šedých aktiv po zkrachovalé IPB do České konsolidační agentury. Téměř 94 miliard korun bylo zatím investováno do Jaderné elektrárny Temelín. Finišuje privatizace Českého telecomu. Nabídky potenciálních investorů vyhodnotí komise už 9. dubna. Na bezmála 165 milionů korun přijde Českomoravské doly ukončení těžby na Kladensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Včerejší intervence centrální banky srazila českou měnu z dalších rekordních hodnot až o 60 haléřů. V závěru obchodování stálo euro 30 korun 67 haléřů.

Komise pro cenné papíry schválila nabídku rakouské Erste Bank a její mateřské společnosti AVS na odkup akcií České spořitelny za cenu 375 korun za akcii. Komise otázku ceny nezkoumala, protože rozhodování akcionářů je dobrovolné. Platnost nabídky vyprší 10. května.

Vlastník Mostecké uhelné společnosti, americká Appian Group, předložil vládě oficiální nabídku na postavení nové uhelné elektrárny v severočeském regionu. Investice by se měla pohybovat kolem miliardy dolarů.

Český Telecom získal od Českého telekomunikačního úřadu nové licence k provozu pevné telekomunikační sítě a poskytování služeb. Neukládají už mu povinnost budouvat určitý počet nových telefonních linek, ale pouze hustotu provozovaných telefonních automatů.

Československá obchodní banka dokončila převod třetí části šedých aktiv po zkrachovalé IPB do České konsolidační agentury. Špatné úvěry v tomto balíku přesáhly 6 miliard korun. Podle mluvčího ČSOB Milana Tománka další transfery problémového majetku bývalé IPB proběhnou ještě v tomto a v příštím měsíci.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Tománek: Převod majetku IPB

Téměř 94 miliard korun bylo zatím investováno do Jaderné elektrárny Temelín. Loni spolkly investice ČEZu více než 5 a půl miliardy korun. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Temelína Milan Nebesář.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Nebesář: Investice v JETE

Privatizace Českého telecomu finišuje. Nabídky potenciálních investorů vyhodnotí komise už 9. dubna. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Fondu národního majetku Jana Víšková.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Privatizace Telecomu

Na bezmála 165 milionů korun přijde Českomoravské doly ukončení těžby na Kladensku. Do poloviny roku tam přijde o práci jedenáct set padesát pracovníků. Zástupci několika ministerstev proto při jednání s představitelů dolů připravili rámcový program na oživení celého regionu. Jak potvrdil ministr vnitra Stanislavem Gross, základem plánu je především vytvoření průmyslové zóny na místě bývalé šachty Tuchlovice o rozloze 110 hektarů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S. Gross: Průmyslová zóna na Kladensku

Česká spořitelna provede v neděli 7. dubna mezi půlnocí a pátou hodinou ranní zátěžový test záložního střediska pro zpracování kartových operací. Proto bude omezena dostupnost jejich bankomatů i použití platebních karet k úhradě zboží a služeb.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme