Ekonomické informace 6. 11. 2001

Ministerstvo průmyslu a obchodu dostatečně nehlídá používání peněz od Evropské unie. Prohřešky v řádu statisíců korun zjistil Nejvyšší kontrolní úřad u dvou poradenských center, která získávají finance z programu Phare. Vedení Nové huti opět projednávalo s odbory aktuální situaci ve firmě a možné sociální dopady na zaměstnance.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Ministerstvo průmyslu a obchodu dostatečně nehlídá používání peněz od EU. Prohřešky v řádu statisíců korun zjistil Nejvyšší kontrolní úřad u dvou poradenských center, která získávají finance z programu Phare. Jdou přes Agenturu pro rozvoj podnikání, což je příspěvková organizace ministerstva. Podle prezidenta NKÚ Lubomíra Voleníka centra například falšovala doklady o poskytování poradenských služeb podnikatelům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Voleník o falšovaných dokladech

Nejvyšší kontrolní úřad už podal trestní oznámení na poradenské a podnikatelské centrum Domažlice a další kroky čeká od ministerstav průmyslu a obchodu. Jan Brandejs z tiskového oddělení slibuje, že ministerstvo všechny závěry kontroly prošetří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Brandejs slibuje, že se to vyšetří

Vedení Nové huti opět projednávalo s odbory aktuální situaci ve firmě a možné sociální dopady na zaměstnance. Souvisejí s plánovanou restrukturalizací českého hutnictví, v rámci které by podnik mělo v rozmezí 10 let opustit asi 5 tisíc lidí. Podle mluvčí Sylvy Mazurkové bude do konce letošního roku propuštěno 500 lidí z vedení společnosti. Několik desítek z nich už výpovědi dostalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sylva Mazurková: V Nové huti se bude propouštět

Přestože liberecká Textilana vyrábí a připravuje významné zakázky do USA, Kanady a zemí EU, Krajský soud v Ústí nad Labem na společnost prohlásil konkurs. Generální ředitel firmy Stanislav Nosek očekává, že to pomůže uspokojit věřitele i zachovat část firmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stanislav Nosek: Možná ji to zachrání

Vamberská a českotřebovská pobočka největšího výrobce řetězů na světě Pewag - Weissenfels propouští pětinu zaměstnanců. Podrobnosti má Josef Krám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Krám: Pewag - Weissenfels propouští

Belgická letecká společnost Sabena stojí na okraji propasti. Jak oznámila agentura Reuters s odvoláním na belgickou vládu a vedení aerolinek, zítra nejspíš zruší všechny své linky. Telefonuje náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich: Sabena má problémy

Analytici očekávají, že americký Úřad federálních rezerv dnes sníží úrokové sazby ve, aby tak podpořil slabou ekonomiku. Šlo by už o desáté snížení v letošním roce, a to zřejmě o půl procentního bodu.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme